Uhvaćena Škoda Yeti

Uhvaćena Škoda Yeti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
skoda%20yeti%20333.jpg


Dok čekamo da Škoda objavi zvanične fotografije serijske verzije svog novog kompaktnog SUV modela Yeti, čija premijera je zakazana za predstojeći Salon automobila u Ženevi (u formi koncepta je inače predstavljen na istom mestu još pre četiri godine), ipak smo zahvaljujući lovcima na automobilske novitete i ovim slikama nemaskiranog Yetija u prilici da i pre oficijelne prezentacije vidimo kako će taj model izgledati.

Škoda za sada nije objavila nikakve tehničke detalje, sem da se Yeti bazira na istoimenoj dizajnerskoj studiji i da će raspolagati najmodernijom tehnologijom (Volkswagen grupacije), te da predstavlja pametnu i praktičnu soluciju za kupca koji želi kompaktan, robustan, bezbedan i univerzalan automobil.

skoda%20yeti%2033.jpg


Nezvanično, postojaće verzije samo sa prednjim, kao i sa 4x4 pogonom, a što se motora tiče, očekuju se 1,6 litarski benzinac sa 105KS, zatim 1.4TSI sa 125KS, kao i dizelaši 1.6 TDI (105KS) i 2.0 TDI (140KS).

skoda%20yeti%203333.jpg


Više detalja sledi uskoro.

izvor
 
Član
Samo su ovu Skodu strasno zastitili od nezeljenih pogleda!!!!:lol::lol::lol:

Koliko ja vidim samo je znak Skode zasticen....cccccccc
 
Član
ja bi prije roomstera ocam' :D
meni se uglavnom svidja sve sto 4X4,al je ovo pravo gadno:icon_confused:
 
Član
Ne svidja mi se kud Skoda ide..prvo izdaju model drama, pa drek, pa drama, pa drek...valjda poslije ovog dreka izdat ce neku silu i pojavu na cesti :cool:
 
Član
Škoda Yeti i zvanično

Skoda-Yeti_2010_1024x768_wallpaper_01.jpg


Evo konačno i prvih zvaničnih fotografija serijske verzije novog Škodinog kompaktnog SUV modela Yeti, čija premijera je zakazana za predstojeći Salon automobila u Ženevi (u formi koncepta je inače predstavljen na istom mestu još pre četiri godine).

Iznenađenja, bar što se tiče oblika, nema, budući da smo zahvaljujući lovcima na automobilske novitete i njihovim špijunskim slikama nemaskiranog Yetija, već ranije bili u prilici da i pre oficijelne prezentacije vidimo kako će ovaj SUV model izgledati.

Skoda-Yeti_2010_1024x768_wallpaper_05.jpg


Škoda novi Yeti kratko opisuje kao pametnu i praktičnu soluciju za kupca koji želi kompaktan, robustan i bezbedan automobil, a uz sve to i dovoljno prostran i komforan za 5 putnika i njihov prtljag (zapremina ovog potonjeg se inače penje do 1760 litara kada se obore zadnja sedišta).

Yeti je inače dugačak 420 cm, ima točkove od 17 inča, a paleta pogonskih agregata izgleda ovako:

- benzinci su 1.2 TSI sa 77kW/105KS (prednji pogon) i 1.8 TSI sa 118kW/160KS (4x4 pogon)

- dizelaši su 2.0 TDI CR sa 81kW/110KS (prednji i 4x4 pogon), 2.0 TDI CR sa 103kW/140KS (4x4 pogon) i 2.0 TDI CR sa 125kW/170KS (4x4 pogon).

Skoda-Yeti_2010_1024x768_wallpaper_02.jpg


Skoda-Yeti_2010_1024x768_wallpaper_06.jpg


izvor
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top