Ugradnja xenona?

Ugradnja xenona?

Član
Nisam nasao da je neko ovo opisao, pa me zanima sta je bitno kod ugradnje, kojim redosledom se sta radi itd itd...? Hvala.
 
Član
najveci posao je montiranje balasta na zeljeno mjesto, kod mene na Polu je recimo toliko natrpano pod haubom, da sam ja pola sata dumao gdje i kako pricvrstiti balaste
na kraju sam ih vezicama stegnuo i eto hvala bogu na finom su mjestu, ne kvase se, sve ok
kod mene se radi o H7 sijalici
umetnuti sijalicu u far
izbusiti zastitu na unutrasnjoj strani fara i provuci kablove
spojiti plus i minus na dzek od instalacije kratkog svjetla i to bi bilo to

et ja sam tako, ako ne ide tako nek me neko ispravi:lol:

ima ovdje puno ljudi koji su radili i rade sa xenonima, bas bih volio da cujem njihova iskustva
 
Član
ArminM je napisao(la):
najveci posao je montiranje balasta na zeljeno mjesto, kod mene na Polu je recimo toliko natrpano pod haubom, da sam ja pola sata dumao gdje i kako pricvrstiti balaste
na kraju sam ih vezicama stegnuo i eto hvala bogu na finom su mjestu, ne kvase se, sve ok
kod mene se radi o H7 sijalici
umetnuti sijalicu u far
izbusiti zastitu na unutrasnjoj strani fara i provuci kablove
spojiti plus i minus na dzek od instalacije kratkog svjetla i to bi bilo to

et ja sam tako, ako ne ide tako nek me neko ispravi:lol:

ima ovdje puno ljudi koji su radili i rade sa xenonima, bas bih volio da cujem njihova iskustva

Ako je to glavni problem, kod mene je katastrofa pod haubom, toliko nema mesta ni za iglu da je isparivac prilikom ugradnje plina stavljen u branik pored maglenke :) Evo da ti docaram...


Uploaded with ImageShack.us
Mozda je bolje da platim nekom ko ima iskustva....
 
Član
meni se nije dalo zajebavati oko tog (mislim na poziciju balasta) jer je stvarno prenatrpano... platim momku, 10-20 km... nemam pojma koliko je bilo, on mi je to pricvrstio sa nekim nosacima tip top i mogu ti reci da je se namucio (pravio je sve oko 2 sata) a profesionalno se bavi tim... ;) evo xenoni vec dvije godine ne daju naznake da su pri kraju... rade kao i prvog dana..
 
Član
Jednostavna je ugradnja samo treba biti pazlljiv ugl Ja sam stavio balaste ispod farova taman mjesta bilo :D tako da se i ne vide a ekstra mjesto pogledaj mora imat mjesta ;)
 
Član
i kod tebe je bas bas natrpano,, ono u biti spojiti xenone nije neko mudro slovo, ali treba paziti na neke osnovne stvari tipa kontakti i te gluposti
ja ti kazem iz svog licnog iskustva da se ja najvise zezam oko montiranja balasta,,to mi je mora vjeruj mi

kod mene je jedan balast izmedju fara i akumulatora, a drugi izmedju drugog fara i ove kutije od zraka,,ja sve i da sam htio ne bi mogao montirati balaste na originalne nosace, jer prostora nema, ali sam to zato efikasno i prakticno odradio vezicama, po potrebi presjecem vezicu i balast je potpuno slobodan, evo da docaram malo:icon_biggrin:



Uploaded with ImageShack.us
eto otprilike vidis kako je natrpano



Uploaded with ImageShack.us
ali kad vidis rezultat sve ti od prije svejedno:cool::cool::cool::cool:
 
Član
@ArminM: Ma vrh ti je ispalo i bez sociva:cool: Koja je ovo boja, nesto oko 5000k? P.S. Prepusticu to nekom strucnjaku onda, jer mi je ispod haube bas kao u guzici sto bi rekao narod :)
 
Član
kao sto ti kazu jedini problem je gdje smjestiti balaste. sijalice kao sijalice nisu problem za ugraditi (cast izuzetcima - megane, stilo, i sl.).
paznju treba posvetiti kontaktima napajanja jer su oni vise prilagodjeni obicnim sijalicama tako da stopice za napajanje balasta su cesto dosta labave pa se zna desti da se kontakt gubi usljed vibracija u voznji, a to rijesiti dodatnim stezanjem stopica ili zamjenom sa novim.
 
Član
dellas je napisao(la):
@ArminM: Ma vrh ti je ispalo i bez sociva:cool: Koja je ovo boja, nesto oko 5000k? P.S. Prepusticu to nekom strucnjaku onda, jer mi je ispod haube bas kao u guzici sto bi rekao narod :)

ja sam prije ugradnje xenona dobro oprao farove unutra, sve fino ocistio, zatim ispolirao vani i onda ubacio xenone i evo vidis koji je rezultat. xenoni su 6000k i farovi su namjesteni tako da nikome ne smetaju sigurno;)
 
Član
dellas je napisao(la):
@ArminM: Ma vrh ti je ispalo i bez sociva:cool: Koja je ovo boja, nesto oko 5000k? P.S. Prepusticu to nekom strucnjaku onda, jer mi je ispod haube bas kao u guzici sto bi rekao narod :)

Stvarno cu da se naljutim na tebe.
 
Član
trizex je napisao(la):
dellas je napisao(la):
@ArminM: Ma vrh ti je ispalo i bez sociva:cool: Koja je ovo boja, nesto oko 5000k? P.S.Prepusticu to nekom strucnjaku onda, jer mi je ispod haube bas kao u guzici sto bi rekao narod :)

Stvarno cu da se naljutim na tebe.

Procataj malo bolje, jel ti sad jasno kome cu da prepustim?:D

P.S. Ae da peremo kola veceras?
 
Član
dogovarajte se preko PM za pranje, cudno to zvuci ovako :lol:;)

nego dellase najbolje je kad covjek sam sebi uradi, pa znas kako si i sta si, eto imas i trizu da pripomogne :cool:
 
Član
@trizex: Moze, u 15 do 9 pocinje liga sampiona, a to tebe jako zanima pa bolje pre ili posle tekmi :) Sorry na OT.

@kavaz: Ima od 5000k da napravimo 8000 ako treba :)
 
Top