ugradnja XDrive

ugradnja XDrive

Član
U poslednje vrijeme me strasno privlace XDrive pogoni, pa me zanima dali je to moguce ugraditi u mog BMW a??

Znaci u Pitanju je BMW 525 TDS e39, 98 godiste, manuelni mjenjac, i neznam dali je bitno ili ne ali da navedem za svaki slucaj ima i ASC.

Znaci interesuje me gdje to mogu ugradit, sta bi sve trebalo mijenjat, dogradjivat, i koliko bi me to kostalo?
 
Član
Mani se druže toga. U teoriji izvedivo al u praksi to i ne bi išlo. Osnovni je problem što E39 nije pravljen sa X pogonom , tako da nemaš kompatibilnih komponenti za tu seriju a a kemijanje sa djelovima od drugih serija je malo zeznuta igranka i mnogo skup sport.
Najbolje riješenje ti je prodaj to i nadomiri malo para za E46 330Xd .To ti je puno jeftinije i jednostavnije od toga šta si ti planiro , čak šta više izišo bi te jeftinije i 530Xd E60 od konverzije tvoga na X pogon.
 
Član
djordjep je napisao(la):
Mani se druže toga. U teoriji izvedivo al u praksi to i ne bi išlo. Osnovni je problem što E39 nije pravljen sa X pogonom , tako da nemaš kompatibilnih komponenti za tu seriju a a kemijanje sa djelovima od drugih serija je malo zeznuta igranka i mnogo skup sport.
Najbolje riješenje ti je prodaj to i nadomiri malo para za E46 330Xd .To ti je puno jeftinije i jednostavnije od toga šta si ti planiro , čak šta više izišo bi te jeftinije i 530Xd E60 od konverzije tvoga na X pogon.

Malo sam se i ja raspitivo, velika je to zaj*ancija pogotovo sa ovim dizel motorom i mjenjacem, trenutno imam 2 varijante, vadzenje mog motora mjenjaca, diferencijala, ukratko 90% podvozja i stavljanje 2.5iX komplet od E30, ili komplet od E60 3.0dX. Sa kompletom od E30 nebi me skupo izaslo jer bi dao svoju masineriju za tu samo bi platio ugradnju, ali opet to nije to..

Zakljucak najvjerovatnije ce BMW ici na prodaju i trazi se E60 XDrive, ili X5.
 
Super Moderator
X drive tesko da mozes ugradit al obicni BMW-ov pogon na 4 tocka mozes
jer nije svaki X, xDrive... xDrive je novije tehnologije tek se u X3 poceo ugradjivat
i najvise ti se isplati da uzmes drugi auto kako ces najvjerovatnije i uradit ;)
 
Član
Kad vec pricate o tome... da li je moguce na kockicu tj. E30 ubaciti ASC sa E46 posto to imam a u planu mi je ubacivanje jaceg motora u kockicu pa da joj smirim malo zadnji kraj :)
 
Član
kockici je nemoguce smiriti zadnji kraj :) samo mehanička špera i dobre gume i zabava je tu :)
btw. jeste me vi zvali danas za w12?

a sto se tice x pogona na auto koje nije X to zaboravite ne samo da je tesko izvedivo vec je i nemoguce jer je podvozje kompletno drugacije , šasija drugačija, položaj šolja amortizera tunel mjenjača i mnogo govnarija dakle ZABORAVI NEISPLATIVO
 
Član
Da Mladen te juce zvao,a ja mu rekao,ma nisam to ni mislio raditi,ili bi ubacio u x ili obicnu,nebih prepravljao sigurno....da li si provjerio koliko ja v12,za 3.5 sam cuo cijenu,usput koliko bi doslo sa ugradnjom???
 
Top