ugradnja sociva u farove

ugradnja sociva u farove

Član
pozdrav
imam problem, ugradio sam sociva u farove od corrada i konto sam da socivo bude kratko a onaj drugi dio,dugo svjetlo.
i kada sam sve zavrsio, postavio mojo sreci nije bilo kraja ali ne zadugo. skonto sam da kad se upale duga kratka se gase to znaci kada upalim dugo socivo se ugasi, i interesuje me dali neko zna na koji bi nacin to mogao napravit da radi i kratko kada upalim dugo. mislio sam probat spojit preko neki releja kao kod maglenki ili mozda vidjet nesto gore kod volana rucicu gdje prebacuje.
ako neko zna ili ima neku ideju bio bi zahvalan
 
Član
rastavis puskicu (rucicu) od volana, i skontas koja se zica "prekine" kada upalis duga, i nju kratkospojis da ide mimo rucice i voila. Dao bi ti tacnu boju zicu da se mogu sjetiti, ako vw_freak vidi ovu temu on ce ti odgovoriti, mozda se sjeca.
 
Član
Postavicu ti ja oznake i slike releja, ja sam to htio sebi da uradim al prodadoh auto, a releji stoje
 
Član
trizex je napisao(la):
rastavis puskicu (rucicu) od volana, i skontas koja se zica "prekine" kada upalis duga, i nju kratkospojis da ide mimo rucice i voila. Dao bi ti tacnu boju zicu da se mogu sjetiti, ako vw_freak vidi ovu temu on ce ti odgovoriti, mozda se sjeca.

upravo to je meni uradio jedan majstor dok sam imao golfa. Imaju dole cini mi se cetri zice,il tako nesto,i on je meni dvije spojio,kratka mi stalno gore,samo se pojacavaju dugim svjetlima. Ne znam koliko je to preporucljivo,al et on je meni to odradio;)
 
Član
jedan relej i dioda i rijesena stvar. ima negdje tema, pisao sam o tome, ne da mi se traziti. pogledaj mora biti tema.
 
koliko znam na corradu fabricki ide da su kratka uvjek upaljena, a kad upalis duga kratka takodje gore....

Kako ti je prije bilo, ako je ovako kao sto rekoh gore, onda si nesto pri spajanju leca "zajebao", prekontrolisi to, a kao sto emirex rece, jedan relej i dioda rjesava stvar....

I da, koje lece si ubacio, jesu li zahtjevale kakave prepravke instalacije????
 
Član
zen3dom je napisao(la):
koliko znam na corradu fabricki ide da su kratka uvjek upaljena, a kad upalis duga kratka takodje gore....

Kako ti je prije bilo, ako je ovako kao sto rekoh gore, onda si nesto pri spajanju leca "zajebao", prekontrolisi to, a kao sto emirex rece, jedan relej i dioda rjesava stvar....

I da, koje lece si ubacio, jesu li zahtjevale kakave prepravke instalacije????

Potpis za sve ovo...
I ja sam taj problem rijesio preko releja bez problema:cool::cool:
 
Član
zen3dom je napisao(la):
koliko znam na corradu fabricki ide da su kratka uvjek upaljena, a kad upalis duga kratka takodje gore....

Kako ti je prije bilo, ako je ovako kao sto rekoh gore, onda si nesto pri spajanju leca "zajebao", prekontrolisi to, a kao sto emirex rece, jedan relej i dioda rjesava stvar....

I da, koje lece si ubacio, jesu li zahtjevale kakave prepravke instalacije????

u faru je bila h4 sijalica i jos u onom malom djelu bila je neka kao na maglenci. i kada su duga gorio je i taj mali dio a kratko se gasilo.
sociva su od pasata 5 ili 6 nemam pojma a nije bilo neki komplikacija oko ugradnje.
hvala svima
 
Član
ma nikakav problem, to i jeste poenta kad mijenjas sa h4 koja je "dvije u jednoj" na 2 odvojene sijalice, samo uradi kako sam ti rekao, nadji na puski zicu koja se prekida kada se aktivira dugo
 
trizex kao sto rece onda je to fora, jer H4 ima 2 plusa i jednu masu, a ti si sa socivom stavio sijalicu sa samo jednim plusem i masom, tako da ti ona jedna plus viska ostala, a ona ti se pali pri dugima,,,

Kao sto trizex rece nadji na rucici i spoji, ili na samom lecu spoji i taj drugi plus od H4 dugih na plus sijalice leca, stavi diode radi sigurnosti koliko toliko, i to je to, ili relej i spoji, imas tri opcije pa kombinuj...
 
Član
zen3dom je napisao(la):
trizex kao sto rece onda je to fora, jer H4 ima 2 plusa i jednu masu, a ti si sa socivom stavio sijalicu sa samo jednim plusem i masom, tako da ti ona jedna plus viska ostala, a ona ti se pali pri dugima,,,

Kao sto trizex rece nadji na rucici i spoji, ili na samom lecu spoji i taj drugi plus od H4 dugih na plus sijalice leca, stavi diode radi sigurnosti koliko toliko, i to je to, ili relej i spoji, imas tri opcije pa kombinuj...

probat cu naci zicu na rucici jer malo se kuzim u struju ali nisam upucen oko diodi neznam kakve diode i kako spojit. ako ne napravim nista javit cu se opet za drugu opciju.
pozdrav i hvala svima :cool:
 
Top