UGRADNJA SERVO

UGRADNJA SERVO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Trebas servo letvu, servo pumpu, posudu za ulje, crijeva (bitno), nosac za servo pumpu, mozda i drugaciju remenicu da se stavi remen za servo pumpu (u mene je bila potrebna druga vodena pumpa s duplom remenicom, za servo). Treba provjeriti i bitnu stvar, ja sam morao mijenjati i kriz volana (drugaciji bio prihvat na zglobu na kraju koji veze kriz i letvu volana, na servo letvu bile dosta "finije" licne od onih na obicnoj letvi).

A ko bi ti to mogao uraditi i gdje pojma nemam :) Ja pokupovao sve potrebno na otpadu za 250 km, imao srece pa poznanik bio u pitanju, (kriz nije bio ukljucen, skontao sam da mi on treba na kraju posla, kad je sve bilo skoro gotovo :) )
 
Član
Eh konacno sam nasao temu koja je meni trebala... Sad bi da pitam pa nadam se da se necu provaliti. Sta mislite da li oni u officijelnim servisima auta nude ugradnju servo volana ili je to prazna prica ? U pitanju je Hyundai Accent 1.4 12V iz 2003. godine. Auto odlicno samo mu nedostaje taj servo volan jer mehanicki je stvarno pregrub za gradsku voznju i centralno zaklucavanje koje cu vec srediti. Ali volan me interesuje tako ako neko zna info da li se to moze uraditi u Hyundai auto servisu ili bilo kojem drugom bio bih zahvalan. Hvala :)
 
Član
sve se moze ugraditi. zato postoji serijska i dodatna oprema. ako u serijskoj opremi nema servo a u dodatnoj ima onda je moguca ugradnja i to ti je to. u sustini sve se zasniva na novoj letvi volana, servo pumpi, svijevima, posudi, nosacu servo pumpe i remenici koja ce vrtnju prenijeti na remenicu servo pumpe preko odredjenog remena. e sad mozda je na autu kao sto je tvoje servo elektricni onda sve ovo sto smo rekli pada u vodu. onda imas mali motoric postavljen na letvu volana koji impulse vrtnje prenosi na tockove i to ti je sva politika
 
Član
ma korejanci su to (Hyundai Accent). kod njih je sve moguce. sto se tice golfa, cuo sam od kolege da je servo-pumpa crijeva i lerva 200KM na otpadu e sad za ostalo (ruke, remenica, remen i nosac) ne znam. to treba provjeriti
 
Član
Da se nadodam na temu , radio sam istu stvar na svo mgolfu mk2, ne moras mjenjati vodenu pumpum, samo ti treba dupla remenica mozda je i imas na autu ako ti nije obicni dizel ili 1,3 , koja ide na radilicu, krst - kriz volana se mora zamjeniti, na letvi moraju biti i spone i krajnice nisu iste kao mehanicke letve ne uzimaj golu letvu, racunaj na ovo sve remen serva, ulje za servo ATF, dva sata posla i na kraju spura
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top