ugradnja servo volana u Opel Corsu B?

ugradnja servo volana u Opel Corsu B?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mozda ova tema ne pripada u 'kvarove', al eto...

naime, sestra ima Corsu B, '96 g., 1.2b. neka oprema 'Grand slam', i nema servo volana.

Sad me interesuje koliko je to komplikovano ugraditi. lik prodaje elektricni servo iz Corse b, '99g. pa me interesuje da li je to komplikovano ugraditi, koliko ima posla oko povezivanja elektricne instalacije itd?

nadam se da ce se javiti neko ko je imao iskustva sa tim!
 
Član
evo javicu ti se ja prvi iako nemam bas puno iskustva u tome (citaj NIKAKO), jedino sto znam jeste da je moj bivsi instruktor voznje ugradio servo u kamion za nekih par sati (kod majstora) pa sad ti skontaj jel to tesko uradit na autu, a po mom misljenju najbolje bi ti bilo otic nekom majstoru koji to moze odradit i pitas ga odmah i za cjenu ugradnje i kolko ce mu vremena trebat i naravno dal moze .... pozzz
 
Član
@eddo: hvala drug na odgovoru. nadam se da ce mi se javiti neko sa prijedlogom za majstora u Sarajevu koji bi to mogao uraditi, posto tu ima ' ceprkanja ' oko struje!
a i zamolio bih vas, koji posjecujete ove otpade u okolini sarajeva, da mi javite ako vidite kakvu Corsu, jer bi mi najisplatnije bilo da komplet servo prebacim sa kakve havarisane Corse!

@djulba: meni ne treba servo, al treba sestri, posto je to njeno auto!
 
Član
ja vala vozim corsu A bez serva, i maltene je isto, samo malo vise moras motat...
a kolko ja znam bila je jedna tema vec o tome...pa su ovi malo strucniji momci rekli lijepo...
evo ovo je jednom trizex nekom napiso...radilo se o Golfu 2, al isti su dijelovi...:)
trizex je napisao(la):
Trebas servo letvu, servo pumpu, posudu za ulje, crijeva (bitno), nosac za servo pumpu, mozda i drugaciju remenicu da se stavi remen za servo pumpu (u mene je bila potrebna druga vodena pumpa s duplom remenicom, za servo). Treba provjeriti i bitnu stvar, ja sam morao mijenjati i kriz volana (drugaciji bio prihvat na zglobu na kraju koji veze kriz i letvu volana, na servo letvu bile dosta "finije" licne od onih na obicnoj letvi).

A ko bi ti to mogao uraditi i gdje pojma nemam :) Ja pokupovao sve potrebno na otpadu za 250 km, imao srece pa poznanik bio u pitanju, (kriz nije bio ukljucen, skontao sam da mi on treba na kraju posla, kad je sve bilo skoro gotovo :) )
 
Član
shvatio sam da mi se ovaj hidraulicni servo i ne isplati ugradjivati.
trenutno me interesuje ovaj elektricni servo, posto u oglasima lik prodaje servo letvu za taj elektricni servo, pa me interesuje sta jos treba da kupim.


A sto se tice potrebe za ugradnjom, to je zbog sestre, jer se teko parkirati u prepune sarajevske parkinge bez servo volana.
 
Član
zna li neko sta mi je, pored ove letve za elektricni servo, potrebno za ugradnju serva.

u oglasima ima letva volana za elektricni servo, pa me interesuje sta je jos potrebno da kompletiram taj servo volan?
 
Član
-adnan- je napisao(la):
shvatio sam da mi se ovaj hidraulicni servo i ne isplati ugradjivati.
trenutno me interesuje ovaj elektricni servo, posto u oglasima lik prodaje servo letvu za taj elektricni servo, pa me interesuje sta jos treba da kupim.


A sto se tice potrebe za ugradnjom, to je zbog sestre, jer se teko parkirati u prepune sarajevske parkinge bez servo volana.

slazem se nije problem za vozit al je fuj za parkiranje
 
Član
arminnn je napisao(la):
-adnan- je napisao(la):
shvatio sam da mi se ovaj hidraulicni servo i ne isplati ugradjivati.
trenutno me interesuje ovaj elektricni servo, posto u oglasima lik prodaje servo letvu za taj elektricni servo, pa me interesuje sta jos treba da kupim.


A sto se tice potrebe za ugradnjom, to je zbog sestre, jer se teko parkirati u prepune sarajevske parkinge bez servo volana.

slazem se nije problem za vozit al je fuj za parkiranje

pa to je jedini razlog. necu da mi sestra postane builder:lol:
 
Član
sve ti isto treba osim sto unje ulje negura mehanika nego el.motor plus instalacija i kopcanje i pitanje ocel ti se to moci povezati sa postojecom instalacijom u autu moje misljenje bolje ti je neradi ako vec oces radi sa servo pumpom ti se isplati vise nista ti to nije tesko ali nemoj kupovati dio po dio nego samo da to skines sa nekog auta u kompletu jer ces se napatiti skupljajuci dio po dio vjeruj. npr fali ti samo jedan dio i niko nece da raspari
 
Član
Zerr je napisao(la):
sve ti isto treba osim sto unje ulje negura mehanika nego el.motor plus instalacija i kopcanje i pitanje ocel ti se to moci povezati sa postojecom instalacijom u autu moje misljenje bolje ti je neradi ako vec oces radi sa servo pumpom ti se isplati vise nista ti to nije tesko ali nemoj kupovati dio po dio nego samo da to skines sa nekog auta u kompletu jer ces se napatiti skupljajuci dio po dio vjeruj. npr fali ti samo jedan dio i niko nece da raspari

drug, izgleda da je taj komplet jedino rijesenje. jer neda mi se peglat i gubiti zivce sa ovim. a vjerovatno bihmorao i novi alternator stavljati, jer ovaj vjerovatno ne bi davao dovoljno struje, to je bar moje laicko misljenje.
 
Član
evo mene opet:icon_smile:
nasao sam u oglasima elektro motor za servo, pa me interesuje na kojme ptincipu radi ovaj el.servo, tj sta mi pored motora jos treba. Neki senzori, procesori ili sta vec???

i da li neko zna kakvog dobrog elektricara u Sa koji bi mogao sve to povezati, ako kupim!!!
 
Član
imas ti elektricara koliko bog hoce,ali netreba ebi tu samo elektricar nego i mehanicar jer moras mjenjati i letvu volana kao sto je neko vec rekao,ima tu dosta posla nekoliko sati...
 
Član
ma znam to. ali mislim da je ipak lakse mehanicki pospajati sve ovo. dok oko elektronike vec nastaje problem. neznam na kojem principu radi sve ovo, sta upravlja elektro motorom, tako da ne znam sta sve trebam kupiti pored elektomotora.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top