Ugradnja plina da ili ne

Ugradnja plina da ili ne

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako upitanju je golf mk2 1.6 motor 55Kw(auto ide kao ludo i ima stvarno odlican obrtni moment) koristim auto svaki dan,ali mjesecno potrosim 200 KM za gorvivo,pa me interesuje da li mislite da li je dobra ideja da ugradim plin,jer nemam iskustva sa plinom nikakom,pa bi volio da cujem vasa misljenja i sugestije.
Unaprijed hvala :cool:
 
Član
Punto13 je napisao(la):
George je napisao(la):

Ne,ponekad travu :lol: salim se naravo,nego me interesuje isplativost i iskustva ljudi koji voze auta na plin to je to.

ako pusis nemoj haha salim se mene bi bilo strah zapalit u autu :icon_smile: a isplativo je jasta je ako puno prelazis
 
BHT Ovisnik
svakako preporuka za ugradnju,ako toliko mjesecno trosis za nesto vise od pola godine ces ga isplatiti,moja preporuka za njegoša u sarajevu,ja se jos mislim za svoj motor dal da ugradim jer je komplikovani od standarnih motora,al bilo kojeg benzinca da uzmem ugradio bih,nesto malo vise ce ti trositi,al nista vele osjetno,moja preporuka svakako:icon_biggrin:
 
Član
George je napisao(la):
Punto13 je napisao(la):
George je napisao(la):

Ne,ponekad travu :lol: salim se naravo,nego me interesuje isplativost i iskustva ljudi koji voze auta na plin to je to.

ako pusis nemoj haha salim se mene bi bilo strah zapalit u autu :icon_smile: a isplativo je jasta je ako puno prelazis

heheh da prelazim po 800 km mjesecno,tako da ozbiljno razmisljam o ugradnji i jos nesto ne dam da se cigare puse u autu :cool: ali nesto drugo je uredu :lol:

CoL3 je napisao(la):
svakako preporuka za ugradnju,ako toliko mjesecno trosis za nesto vise od pola godine ces ga isplatiti,moja preporuka za njegoša u sarajevu,ja se jos mislim za svoj motor dal da ugradim jer je komplikovani od standarnih motora,al bilo kojeg benzinca da uzmem ugradio bih,nesto malo vise ce ti trositi,al nista vele osjetno,moja preporuka svakako:icon_biggrin:

Hvala drug na pomoci,ovako mi na benzinu trosi oko 10 litara prosjecno,motor 1.6, a benzin je 2.30 KMtako da mi se nikako ne isplati,ugl hvala na pomoci ;)
 
Član
isplati se druze ugraditi, otplatices ga za nekih 6-7 mjeseci a to sad sad sad prodje, ja sam se nakanjivao da ugadim dnas sutra danas sutra vise od pola godine, i kad sam ugradio krivo mi bilo sto nisam prije koje sam pare bacio a prelazim oko 1300-1500 mjesecno..radic-lukavica zakon :) najjeftiniji a 2 godine garancije :)
 
Član
I ja ozbiljno razmisljam o tome, jer kod mene je ugl gradska voznja a potrosnja mi je oko 10-11 litara...

Evo ti primjer meni je Simanic trazio 1200KM a u pitanju je Alfa 156 1.8tspark
 
Član
Anais je napisao(la):
I ja ozbiljno razmisljam o tome, jer kod mene je ugl gradska voznja a potrosnja mi je oko 10-11 litara...

Evo ti primjer meni je Simanic trazio 1200KM a u pitanju je Alfa 156 1.8tspark
se
qvent kod radica je 750 + 100 atest=850 sve izadje :) a kod ostalih koje sam upitao 1200-1300, ja sma presao 5000 neki dan, i nikakvih problema nemam osim sto sam zaboravio na banziskim pumpama ko radi u kojoj smjeni :) jer odem u 15 dana jednom :)
 
Član
jel se moze kod njih ugradit plin u auto koje nije na nasim tablama,,, mislim na to da se to auto i dalje regularno registrira vani
konkretno slovenija je u pitanju,, auto je audi a6 1.8T:icon_confused:

i ja sam cuo preporuke za te majstore iz lukavice, svi govore daju atest, daju atest, a ne znam da li bi mi igralo ulogu to u sloveniji,
 
BHT Ovisnik
ja sam se dosta raspitao,svi su mi preporucili Njegosa u Sarajevu,rođak je par auta radio u njih,cak na Hrvatskom volvo forumu momak koji je expert za plin kada sam ga pitao za svoje auto,spomenuo mu ja radica,kaze "Ne kod Radića za njega sam čuo da nije pouzdan"...sto je njegos uradio znam osobno za audia a6 2.8,audia a6 2.6,bmw e32 740,bmw e38 740,audi 1.8 jos par drugih sto su gonili i svatko je zadovoljan,a nije ni skup...mislim da je clan dejan sa corradom 16v isto radio u njegosa da je zadovoljan,vidi raspitaj se,uglavnom svakako ugradi:icon_biggrin:
 
Član
ArminM je napisao(la):
jel se moze kod njih ugradit plin u auto koje nije na nasim tablama,,, mislim na to da se to auto i dalje regularno registrira vani
konkretno slovenija je u pitanju,, auto je audi a6 1.8T:icon_confused:

i ja sam cuo preporuke za te majstore iz lukavice, svi govore daju atest, daju atest, a ne znam da li bi mi igralo ulogu to u sloveniji,

Najbolje nazoves i pitas to za atest da li je priznato u EU, poslacu ti pm vezano to za atest..ja kad sam radio uporedo na drugoj dizalici je bio tuareg i ugradivali su mu plin...



CoL3 je napisao(la):
ja sam se dosta raspitao,svi su mi preporucili Njegosa u Sarajevu,rođak je par auta radio u njih,cak na Hrvatskom volvo forumu momak koji je expert za plin kada sam ga pitao za svoje auto,spomenuo mu ja radica,kaze "Ne kod Radića za njega sam čuo da nije pouzdan"...sto je njegos uradio znam osobno za audia a6 2.8,audia a6 2.6,bmw e32 740,bmw e38 740,audi 1.8 jos par drugih sto su gonili i svatko je zadovoljan,a nije ni skup...mislim da je clan dejan sa corradom 16v isto radio u njegosa da je zadovoljan,vidi raspitaj se,uglavnom svakako ugradi:icon_biggrin:

u lukavici koliko sam ja vidio ima jos neki koji ugraduje plin blizu radica, radic dode s desne strane a ovaj s lijeve prije radica(kada se ide pored aerodroma prema lukavici)ja mislim da tu nema pouzdano ili ne, nabaci ti instalaciju,prikopca sve softwerski podesi paljenje i ustima plin - preko racunara i to je to :), ono kad sam vidio je extra posao,nije prljav i krvav kao automehanicarski , zavrse za nekoliko sati a fine pare :) , ne reklamiram nikoga i ne branim, :))
 
Član
Ajd da ne otvaram novu temu....

Ja uopste ne znam koje to "vrste" plina imaju? Mislim na ovo sekvent? Sta to uopste znaci i kakvu ulogu igra???

Volio bih da mi neko mal objasni to i tacno da preporuku gdje da odem i ugradim! Nemoj samo da je daleko od Sarajeva :cool:
 
kod toga druggo Ja ne Bi preporucio, to je darkom i dosta ih se zalIlo
za radica sve preporuke,j a sam ugradio i prezadovoljan sam sietsmom
za dvicu ne brini ima mi komsija u istom motor, uGari bez problema vec godinama
a i vuca je ekstra;)
 
Anais je napisao(la):
Ajd da ne otvaram novu temu....

Ja uopste ne znam koje to "vrste" plina imaju? Mislim na ovo sekvent? Sta to uopste znaci i kakvu ulogu igra???

Volio bih da mi neko mal objasni to i tacno da preporuku gdje da odem i ugradim! Nemoj samo da je daleko od Sarajeva :cool:

sekvent je za motore sa direktnim ubrizgavanjem kao sto je kod tebe, a jeftinija varijanta je za karbase
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top