Ugradnja Plasma Tacho Calibra

Ugradnja Plasma Tacho Calibra

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prvo skines cijelu tablu vani,uklonis providni plasticni poklopac.Kad budes skidao kazaljke,imas dvije stvari koje moras paziti@prvo.jako su osjetljive,pazi da ne polomis.A drugo,prije nego ih podignes vertikalno prema gore,pod uglom od 90 stepeni u odnosu na tablu,zakreni ih skroz do kraja skale udesno.Tako ces ih vratiti na isto mjesto da ti satovi ne lazu.....i gledaj na slikama kud sam provukao zice od plasmi..

Kad se uklone originalne podloge od instrumenata,plasme treba zalijepiti za providnu plasticnu podlogu ispod kazaljki silikonom.Bezbojnim,naravno.Zice treba provuci pored brojaca kilometara,dok su jos raskopcane od adaptera.Inace se mora busiti negdje,a onda mozes lako ostetiti tablu.

tek kad se provuku sva tri para kablova od plasmi,onda ih treba skopcati prema uputstvu i bojama kablova.Ovako izgleda sklopljeno.

Spojiti + i - na izvor napajanja i provjeriti plasme da li rade prije nastavka posla.Ja sam cak prije pocetka vadjenja table spojio sve na stolu i probao.Za svaki slucaj....

Da bi se dobila nova boja kazaljki,posto je na calibri one svijetle nekakvom zelenkastom bojom,potrebno je naci crvene led diodice sa kucistem i uvrnuti iza na mjesto osvjetljenja kazaljki.Ima ih 4 komada,a kod mene su bile plave.Ali se plava boja ne vidi ako je plasma pozadina,pa je bolje uzeti crvenu.
Voila......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top