Ugradnja LED trake golf 4

Ugradnja LED trake golf 4

Član
Zelim da uradim led traku ispod nogu vozaca i suvozaca, citao sam na netu da je najbolje da struju preuzmem sa sijalice u vratima. Da li je neko ovdje vec to radio ili ima neki prijedlog kako da to izvedem. Hvala unaprijed svima koji su spremni pomoci
 
Član
Kupis diode il neonku il sta vec zelis...postavis gdje zelis i provedes zicu kulturno da se ne vidi.. mozes na krovno osvjetljenje...mozes na upaljac pa palit prekidacem...mozes na tu sijalicu u vratima ako je ima tvoje auto...ako spojis na sijalicu ili unutra na osvjetljenje bice ti upaljeno samo dok su otvorena vrata...eventualno kad rucno upalis rasvjetu na krovu...tako da moras odlucit kako zelis da se ponasa...nije neko mudro slovo...
 
Član
Znam brate, odlucio sam na krovno osvjetljenje jednostavnije mi je nekako izvest a bukvalno imam i prekidac da gasim i palim kad hocu. Ako zavrsim danas slikam da vidis kako je ispalo, hvala.
 
Član
Da nije malo pojako..mada palit ce se samo kada otvoris vrata nema ti tad sta smetati..:D
 
Član
Ma čini se na slici bas bljesti al uzivo je taman, sto ti kazes pali se samo kada se vrata otvore ne smeta nista :D
 
eh ovako imam jedno pitanje, vec su mi dva clana foruma pomogla oko leda puno, haj sve sam skonto, kupio led diode, kablove, luster kleme i sl. sve spremno za ugradnju ovih dana, ali danas tj. veceras mi naumpade nesto pa reko da ovdje pitam

konto am led spojiti na unutrasnje osvjetljenje, ali zanima me da li bi ga mogao spojiti na osvjetljenje instrument table, tj. da li je to izvodivo i sigurno
znaci izvadio bih regulator jacine osvjetljenja instrument table i tu spojio zice + i -, ove ogulio i podjelio sa luster klemom ili ih samo malo mozda ogulio pa dodo po jednu zici
mislim na ovaj regulator
http://i.ebayimg.com/images/i/321793599592-0-1/s-l1000.jpg

i onda npr. bih mogao regulisati jacinu led dioda, mislim bar to u teoriji tj. mojoj glavi to tako bi trebalo funkcionisati :D
 
Član
Nadjes takav il slican prekidac i spojis na njega...taj prekidac sakrijes negdje u kasetu islicno... da ne bi sta planulo :)
 
Znam i za tu opciju, nego kontam da li bi ovaj prekidač mogao izdržati tih par ledova, da kada pojačam osvjetljenje instrument table tih par led se pojača tj. upali da imam 2 u 1 :D
 
Član
Znam i za tu opciju, nego kontam da li bi ovaj prekidač mogao izdržati tih par ledova, da kada pojačam osvjetljenje instrument table tih par led se pojača tj. upali da imam 2 u 1 :D
led ti je osjetljiv na pad napona a na potenciomtar na tom principu i radi tako da ti je bolje spojiti na konstantnih 12 volti , nego da ti brzo crknu :)
 
Poslednja izmena:
Član
Znam i za tu opciju, nego kontam da li bi ovaj prekidač mogao izdržati tih par ledova, da kada pojačam osvjetljenje instrument table tih par led se pojača tj. upali da imam 2 u 1 :D
po meni bolja opcija na drugi prekidac pa sebi pali kad hoces ili gore sa kabinom...jer ovo ce ti sijati stalno kao i instrument tabla aa too malo smeta navecer prilikom voznje,mislim sta imas gledat u noge dok se vozis...:D
 
Član
Isto ti je i da uzmes struju sa upaljaca ili nekog prekidaca, tad regulator u kompletu svima stima jacinu osvjetljenja pa ce tako i traku preko toga sa koga si uzeo struju. Isto tako, LED se ne moze toliko prigusiti na taj regulator kao obicne sijalice u prekidacima. Kod mene u autu je zamijenjeno sve LED-om, od dioda do trake, i na regulatoru razlika inteziteta najjaceg i najslabijeg osvjetljenja je skoro neprimjetan. Nadam se da ti se javiti neko iskusniji i objasniti ti, u slucaju da i ja grijesim ispravice me.
Btw kad ti je vec do toga uzmi struju sa krovnog osvjetljenja, da kad se ono ugasi da gasi i to dole, iritantno je (bar meni) da svjetli kosntatno, brzo ce ti dosaditi a i kičasto je.

Lijep pozdrav
 
To sam i planirao i sve je spremno da tako postavim nego mi naumpade da pitam i za ovu opciju, nista ostaje prvobitni plan na osvjetljenje kako sam i planiro ;)
 
Top