Ugradnja BiXenon leca na fabricke farove...

Ugradnja BiXenon leca na fabricke farove...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slicnu temu je pisao clan Liga ali vidim da je nema nakon pada servera, ali nebitno....

NAPOMENA: Projektore sam kupio preko ebay-a, a vi ih mozete kupiti kod clana foruma "Liga".

Dakle, radi se o BiXenon projektorima (socivima, lecima) koja su namjenjena za ugradnju u sva vozila koja fabricki nemaju projektore. Mogu se ugradti u uloske za H1, H7 i H4 (mozda i jos koji ne sjecam se bas)...
Uglavnom pri narudjbi birate ulozak sijalice za vase auto.

Evo kako taj projektor izgleda....
72502737.jpg


25531498.jpg


E sad, prva stvar kojoj se pristupa je skidanje i rasklapanje fara....

96262712.jpg


Kao sto se vidi moje sjenilo je poprilicno dobro unisteno (licni umjetnicki rad :D)...

32243969.jpg


Zatim je malo zamazano cisto estetike radi sa jednim nevjerovatnim sresdstvom :icon_biggrin:.....

41512137.jpg


I da, naravno uklonjen je onaj metalic iz fara....


Zatim se pristupilo ubacivanju projektora u far, naravno prema oznaci koji dio ide gore...

19802382.jpg


Nakon ubacivanja to izgleda ovako...

34205427.jpg

87596833.jpg

81073164.jpg


Sa zadnje strane imaju dva prstena kojima se projektor fiksira za far...

81836705.jpg


E sad, meni je bar malo iznenadjujuce bilo, sijalica je obicna, dakle nije BiXenon (pokretna kao klasicna BiXenon sijalica)

17348213.jpg


U cemu je caka??? Ovi projektori rade na principu elektromagletnog micanja plocice unutar samog projektora, znaci sijalica ne igra ulogu (sem da svijetli) vec je projektor taj koji ostvaruje dugo/kratko micanjem plocice koja odjeca gornju polovinu svijetlosnog snopa....
Po ubacivanju sijalice i vracanju stakla na far to izgleda ovako...

25589603.jpg

29688992.jpg


Sto se tice instalacije, ima je, ali nista previse komplikovano, poznavanje par rijeci engleskog i veoma lako ce te spojiti sve. U setu dodju Dva balasta i dva kontrolera, sa dvije sijalice i dva projektora...

132sp.jpg

131mq.jpg


Po zavrsetku i montiranju na auto to izgleda ovako....

54639656.jpg


E da, zaboravio sam napomenuti da projektori posjeduju CCFL Angel Eyes, dakle dobijate i angel eyes u sklopu ovoga koja se pale sa paljenjem pozicije (ili drugacije kako to vi nastimate po zelji ), koja vam mogu sluziti kao daylight (meni sad za sad sluze :D)
Evo kako su vidljivi kada je sunce direktono upereno u farove...

99788571.jpg


I da, koja slikica po noci.....
Angel Eyes

62524888.jpg

92716042.jpg



Kratko

44694700.jpg


Dugo

39690788.jpg




I da, ono najbitnije, rezultat iz kabine....

Kratko

34632406.jpg


Dugo

45860605.jpg


Ja sam ovim setom vise nego odusevljen, iskreno svakome ga toplo preporucujem i ko god razmislja i dovumi se izmedju ovog seta i obicnog seta neka uzme ovo, doda jos koju markicu ali nece pozaliti.
Ja sam prije ovoga koristio obicni xenon, vidljivost je bila ok, nema sta, ali s ovim setom je 3x bolja.
Em pored toga sto je vasa vidljivost bolja to je i zasljepljivanje s druge strane (onoga ko vam dolazi u susret) izrazito smanjeno, ne moze se reci bas unisteno totalno ali vise vam nece blinkati i sve po spisku pozdravljati kada im naidjete u susret s ovim u farovima (ukoliko naravno ne vozite pod dugima)...

Jedino nisam stigao uslikati liniju koju lece pravi na zidu, da se tacno vidi onaj dio koji odsjeca, cim to odradim dodacu sliku.

Ovo je ujedno i odgovor na onu veliku dilemu koja je dosta nas na forumu mucila (kao i mene samog) da li ce se snop previse izlomiti ugradnjom na fabricke farove koji nemaju clearglass stakla vec obicna ca naborima.... Kao sto se vidi iz prilozenog razlike nema nikakve ;)
 
Član
Ma nije moze ih napraviti sam :D

Moze svako, treba vam rerna dobra ! plexiglas, jak industriski usisivac, komad iverice, busilica, par l profila i guma za prozore - ona samoljepljiva traka sto se lijepi po prozorima i vratima.


Ploca iverice treba da je malo veca nego far za jedno 50 % na svaku stranu, na sredini probusis rupu da tacno stane cijev od tog usisivava ali nesto zalijepi tu da ne vuce zrak okolo.

U svoje staklo stavis tanki celofan za senvice izlijes gips, kad se osusi gips imas kalup za rebrasti far. Sad taj gips treba poravnati odozgo sa jos gipsa i spartlom, pa onda dobro ismirglati da bude glatko ko staklo ali da zadrzi oblik ne da ga sgulite do pola.

E sad imas kalup za ravni far ili za providno staklo.

Sad taj kalup - gipsani odlivak stavis na sred te iverice preko rupe a ispod njega pometnes nesto da moze zrak da prolazi, moze par slojeva celicne mreze, moze samo pod coskove par komada gume uglavnom cilj je da odlivak stoji cvrsto a da je malo odignut od ploce tako da usisivac sa donje strane moze kroz rupu da vuce zrak.

Sad one L profile napravis dvija okvira da se moze jedan na drugi staviti i da ima cetiri rupe i da izmedju stegnes plexi, a na iverici ocrtas dimenziju okvira on treba da je jedno 30-40 % veci od fara na svaku stranu, ocrtas i polijepis onu traku za prozore i vrata, ali ne spuzvenu nego gumenu.

Okvir sa plexijem stavis u rernu i postepeno povecavas temperaturu do jeno 150 200 stepeni i cekas da se pocne u sredini istezat i visiti sa okvira, znaci u rerni treba izvaditi resetku i odici okvir sa pleksijem na sredinu da moze da se istegne kad se zagrije prema dole bice kao da visi a da ne dodirne rernu.

Sa plexija nemojte skidati onu zastitnu foliju u kojoj dodje kad ga kupite !

Kad se tako ugrije i istegde u sredini i pocne da visi i omeksa, upalite usisivac koji ste skopcali na tu centralnu rupu ispod gipsanog odlivka na iverici, i brzo prenesete iznad toga i naciljate okvir od gumene trake koju ste zalijepili oko odlivka i spustite preko.

Usisivac ce da stvori vakum oko odlivka i povuce plexi prema ploci i oko fara i dobice te savrseno clear plexi staklo za far, sad samo treba da duvate ili cekate da se ohladi, jer ako odma ugasite usisivac, plexi ce poced da se vraca.

Kad ste ohladili, recimo duvajuci zrak iz kompresora odozgo, jos ostaje da ga isjecete po ivicama i gotovo, napravili ste providno staklo za far.

A ko ne razumije bas postavicu posle i video.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top