ubacivanje dizela

ubacivanje dizela

Član
pozz narode posjedujem golfa 3 1,6i 74kw interesuje me kako bi mogao ubaciti dizel motor 1,9tdi ili 1,9td sta mi pase sta mi nepase i tako te stvari ko je to vec radio i bili mi klima ostala ispravna pozzz unaprijed hvala
 
treba ti motor,mjenjac i instalacija, odgovara ti i taj mjenjac ali gubi na max brzini, iso bi do 160km/h
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
treba ti motor,mjenjac i instalacija, odgovara ti i taj mjenjac ali gubi na max brzini, iso bi do 160km/h

ma nije bitna brzina kakavi kompjjuteri imaju na ovom tdi 66kw motoru imaju nesto sam cuo a govore da je ovaj td nigdje veze stavit?
 
Član
općenito to sa ubacivanjem drugog motora je bezveze.
kod mene je u audija ubačen dizel, auto ni približno nije isto kao orginalni dizel, buka u kabini, mrtav na gasu jer je ostao mjenjač od benzinca itd, ne ide ni blizu kao orginal dizel.
ovo ti govorim iskustva iz prve ruke.
ali ako će se kasnije isplatiti, onda što da ne.
 
mk3_16v je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
treba ti motor,mjenjac i instalacija, odgovara ti i taj mjenjac ali gubi na max brzini, iso bi do 160km/h

ma nije bitna brzina kakavi kompjjuteri imaju na ovom tdi 66kw motoru imaju nesto sam cuo a govore da je ovaj td nigdje veze stavit?

ako ti brzina nije bitna jeftinija varijanta je 1.9TD, ide i on fino, a TDI ima vise prepravki oko instalacije i obavezno ubaci zvucnu izolaciju od dizela jer ce bit buka u autu
 
Prebacivanje sa benzina na dizel je po meni bacanje para jer nikad nećeš imat 100% sređeno auto, uvijek će negdje nešto štekat, dal struja, dal izolacija, dal vuča, dal KLIMA...ili sve to pomalo. Ako već nećeš više benzinca rađe ga prodaj pa to kolko si mislio uložit i kasnije ulagat da se došteluje sve dadaj i kupi sebi dizela.
 
Član
Koji je razlog prebacivanja motora? Imao sam mk3 1.6 benzin, motor nepoderiv, malo troši, mirno i uglađeno radi.

Ubacivati traktoraša je grijeh:icon_biggrin:
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
Prebacivanje sa benzina na dizel je po meni bacanje para jer nikad nećeš imat 100% sređeno auto, uvijek će negdje nešto štekat, dal struja, dal izolacija, dal vuča, dal KLIMA...ili sve to pomalo. Ako već nećeš više benzinca rađe ga prodaj pa to kolko si mislio uložit i kasnije ulagat da se došteluje sve dadaj i kupi sebi dizela.

mozda si upravu auto mi je stvarno extra bez mane ali neda mi neki djavo mira hah
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Koji je razlog prebacivanja motora? Imao sam mk3 1.6 benzin, motor nepoderiv, malo troši, mirno i uglađeno radi.

Ubacivati traktoraša je grijeh:icon_biggrin:

pa eto ko biva neka velika potrosnja 10l u zadnje vrijeme puno koristim auto
 
Ako misliš da dizel ne troši - varaš se. Po gradu ili vožnja po našim brdovitim selima i kod dizela se takođe odražava na potrošnju i skače do 10l. To ne voli niko priznat al to je tako.
 
Top