U sarajevskom naselju Breka izbušene gume na 32 automobila

U sarajevskom naselju Breka izbušene gume na 32 automobila

Putovanja.ba
Administrator
U sarajevskom naselju Breka, tačnije u ulici Ismeta Mujezinovića, jutros su najmanje 32 automobila osvanula sa izbušenim gumama.

150312037.5_xl.jpg


Policijski službenici odmah su izašli ne mjesto događaja ali informacija o broju oštećenih automobila još uvijek nema.
"Pripadnici MUP-a KS izašli su na uviđaj, a trenutno nemamo informaciju o tačnom broju izbušenih guma" kažu u sarajevskoj policiji.
Ekipa Klixa je dolaskom na mjesto događaja zatekla nekoliko automobila bez točkova koje su njihovi vlasnici u ranim jutarnjim satima morali odnijeti na popravak.
Mještani ulice Ismeta Mujezinovića kažu kako vjeruju da su izbušene gume na 40-ak automobila duž cijele ulice.
Mještani koji su željeli ostati anonimni iz straha za svoju sigurnost kazali su nam da su bili preneraženi prizorom kojih ih je dočako u jutarnjim satima.
"Svi smo izlazili iz svojih stanova u jutarnjoj žurbi na posao. Odjednom smo shvatili da ne možemo nikuda i samo smo gledali jedni u druge. Osjećaj bespomoćnosti i straha u isto vrijeme je užasan", kazao je jedan od mještana kojeg smo zatekli u pomenutoj ulici tek što je promijenio probušenu gumu na svom vozilu.
On je, kako je kazao, i dobro prošao, jer je na njegovom automobilu probušena samo jedna guma. Na nekima su probušene sve četiri ili pak dvije.
Adi Gašević kazao nam je kako je užasnut prizorom koji se i danas može vidjeti u ovoj ulici.
"Ovo je vandalizam. Načinjena je ogromna materijalna šteta, ali to nije toliki problem koliko je problem strah od onog što nas očekuje. Šta možemo očekivati? Samo još da nam počnu paliti automobile", kazao je ogorčeni Gašević.
Sve gume su, kako su nam kazali, isječene nožem i to vjerovatno sinoć u večernjim satima, nakon održane utakmice na sarajevskom stadionu Asim Ferhatović Hase između Sarajeva i Borca. No, navodno niko od mještana nije vidio sam čin uništavanja guma.
Nastala materijalna šteta, sudeći prema procjenama vlasnika automobila, može se mjeriti hiljadama maraka.

150312037.6_xl.jpg

150312037.8_xl.jpg
150312037.9_xl.jpg
150312037.10_xl.jpg
150312037.12_xl.jpg
 
Legend
Valjda ovi sitni klosarcici se furaju na to da se pise o njima sta li ?
Samo me strah da iza ovog ne stoji nesto vise tipa osiguravajuce kuce koje unose strah ljudima paljevinama i slicnim situacijama, gdje bi ljudi isli na kasko i sl..
 
Putovanja.ba
Administrator
Valjda ovi sitni klosarcici se furaju na to da se pise o njima sta li ?
Samo me strah da iza ovog ne stoji nesto vise tipa osiguravajuce kuce koje unose strah ljudima paljevinama i slicnim situacijama, gdje bi ljudi isli na kasko i sl..
Ništa nije za odbacit. Sve je moguće.
 
Član
To se i meni desilo isao neko ulicom i izbusio gume svakom autu.
Došao policajac kaže:ako nije ubistvo mi to ne istražujemo ovako ti samo zapisnik za osiguranje dam!
Zamjeni gumu i moli boga da ga ne sretnes sledeći put.
 
Član
To se i meni desilo isao neko ulicom i izbusio gume svakom autu.
Došao policajac kaže:ako nije ubistvo mi to ne istražujemo ovako ti samo zapisnik za osiguranje dam!
Zamjeni gumu i moli boga da ga ne sretnes sledeći put.
Jeste samo sto u BiH ljudi nece naplatiti od osiguranja, jer vecina nema kasko.
 
Član
Haj kontam kad se neko nekom zamjeri pa mu izbusi gume, ili kad dignu komplet tockove, ali ovo busenje nasumice i bez razloga ne kontam.
 
Top