U pripremi i Ford Kuga Coupe?

U pripremi i Ford Kuga Coupe?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ford%20kuga%20coupe%201.jpg

Kako piše britanski magazin AutoExpress, Ford je odlučio da proširi gamu modela Kuga, i to kupeom sa 2 vrata koji će se bazirati na modifikovanoj platformi sledeće generacije Ford Focusa.

Ford ovom sportskom Kugom želi da izađe u susret kupcima koji žele automobil sa povišenom pozicijom sedenja jednog SUV-a, a u kombinaciji sa izgledom kupea i sportskim voznim osobinama.

Zato će Kuga Coupe (ako se zaista pojavi na tržištu) imati dinamičan i mišićav izgled sa opadajućom linijom krova i položenim C stubovima. Modifikovani dizajn prednjeg i zadnjeg dela, naglašeni lukovi blatobrana, veći klirens i veliki aluminijumski točkovi kompletiraju atraktivan vizuelni nastup.

Većina verzija Kuge Coupe će zbog manje potrošnje i emisije CO2 najverovatnije biti dostupna sa prednjim pogonom (opciono će naravno postojati i 4x4 varijanta), dok će se pod haubom naći paleta EcoBoost benzinskih motora sa turbo punjačem i direktnim ubrizgavanjem. To znači i novi 1,6 litarski turbo u verzijama sa 148 i 187 konja, a za ljubitelje dizelaša u ponudi će biti novi 1.6 TDCi od 128KS, kao i 2,0 litarski motor sa 168 i 197 konja.

Standardno će se ugrađivati šestostepeni manuelni menjač (opciono i Powershift menjač sa duplim kvačilom), a nudiće se i stop-start sistem.
ford%20kuga%20coupe%2011.jpg
 
Član
oooooooooooooooooj hljebe SUV-ić coupe:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Legend
Ja mislim da je X6 prvi i jedini, odnosno BMW je prvi i jedini koji je skupio hrabrosti da napravi takvo vozilo i stavi u proizvodnju. Samim time je otvorio novo trziste za bogatase. X6 Kad sam prvi put vidio nije bio po mom ukusu, kad sam ga vidio uzivo izgleda ogromno, ali i dalje nije po mom ukusu, i nije mi se svidio.

Ova Kuga definitivno mirise na X6 type of car, ali je nekako bublasta sva i ova coupe verzija ... neznam ...:icon_rolleyes: U Bosni je nece sigurno niko voziti :D

Cijena ce biti sigurno negdje oko 70.000 pa na dalje, pitanje dali bi ga ja vozio, vrlo rado... dali bi ga ja kupio, tacnije dao novce za nesto poput ovoga i kada bi imao toliko para hmmm tesko ... tacnije nikada ...
 
Član
daki je napisao(la):
Ja mislim da je X6 prvi i jedini, odnosno BMW je prvi i jedini koji je skupio hrabrosti da napravi takvo vozilo i stavi u proizvodnju. Samim time je otvorio novo trziste za bogatase. X6 Kad sam prvi put vidio nije bio po mom ukusu, kad sam ga vidio uzivo izgleda ogromno, ali i dalje nije po mom ukusu, i nije mi se svidio.

Ova Kuga definitivno mirise na X6 type of car, ali je nekako bublasta sva i ova coupe verzija ... neznam ...:icon_rolleyes: U Bosni je nece sigurno niko voziti :D

Cijena ce biti sigurno negdje oko 70.000 pa na dalje, pitanje dali bi ga ja vozio, vrlo rado... dali bi ga ja kupio, tacnije dao novce za nesto poput ovoga i kada bi imao toliko para hmmm tesko ... tacnije nikada ...

ma pure trash
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top