U Moskvi predstavljen radar koji otkriva pijane vozače

U Moskvi predstavljen radar koji otkriva pijane vozače

Član
Alcolaser, radar koji otkriva pijane vozače i trebao bi biti novo oružje u borbi protiv vožnje u pijanom stanju, predstavljen je u utorak u Moskvi na međunarodnoj izložbi sigurnosnih uređaja i opreme Interpolitex. Uređaj je konstruirala tvrtka Laser Systems i specijalizirani institut ruskog ministarstva unutarnjih poslova, a opremljen je laserom koji može otkriti alkoholne pare na daljinu, izjavio je glasnogovornik tvrtke Sergej Laptev.

"To je uređaj kakvoga nema u svijetu", naglasio je.

Alcolaser, prvi uređaj za daljinsko utvrđivanje alkoholnih isparenja u putničkoj kabini, osjetljiv već na jednu čašicu votke, efikasan je čak i pri brzini od 120 km/h, prema riječima Sergeja Lapteva.

"Laserske zrake nisu opasne za oči vozača ni ljudski organizam", uvjerava on.

Prema riječima Sergeja Lapteva, za razvoj i probne testove potrebna je još jedna godina.

Prvi uređaji bi trebali biti isporučeni ruskoj prometnoj policiji početkom 2012. godine, precizirao je.

(Fena)
 

DLS

Početnik
jebat ga .. danas nema vise demokratije .. na aerodromu prodjes kroz onu kabinu ,, a oni tamo gledaju sta imas u sebi ili kod sebe i kolka ti je cuna , pa se nekad cude a nekad se smiju .. sta god pricas na telefon to tamo neko drugi presluskuje , zna kad ides pisat i srat da neznaju sta drugo .. ovo govno je neki laser ,koji moze da mjeri kolicinu alkohola ,bez da se vozac zaustavlja , unaci prodje kroz sajbu i mjeri u kabini paru (zrak) ako ima alkohola u njoj .. najgore ako ti se jaran napio , a ti nisi nimalo .. a on izmjeri i tebbi dodje kazna ,to mi nekako nije jasno kako ovo funka??
 
DLS je napisao(la):
jebat ga .. danas nema vise demokratije .. na aerodromu prodjes kroz onu kabinu ,, a oni tamo gledaju sta imas u sebi ili kod sebe i kolka ti je cuna , pa se nekad cude a nekad se smiju .. sta god pricas na telefon to tamo neko drugi presluskuje , zna kad ides pisat i srat da neznaju sta drugo .. ovo govno je neki laser ,koji moze da mjeri kolicinu alkohola ,bez da se vozac zaustavlja , unaci prodje kroz sajbu i mjeri u kabini paru (zrak) ako ima alkohola u njoj .. najgore ako ti se jaran napio , a ti nisi nimalo .. a on izmjeri i tebbi dodje kazna ,to mi nekako nije jasno kako ovo funka??

mislim da sluzi samo da bi te sljedeca patrola zaustavila i...pusiiiii pusiiii....naci ce boshnjo neku zaebanciju za ovaj laser...reflektirajuce folije npr haha
 

DLS

Početnik
AldinShpura je napisao(la):
DLS je napisao(la):
jebat ga .. danas nema vise demokratije .. na aerodromu prodjes kroz onu kabinu ,, a oni tamo gledaju sta imas u sebi ili kod sebe i kolka ti je cuna , pa se nekad cude a nekad se smiju .. sta god pricas na telefon to tamo neko drugi presluskuje , zna kad ides pisat i srat da neznaju sta drugo .. ovo govno je neki laser ,koji moze da mjeri kolicinu alkohola ,bez da se vozac zaustavlja , unaci prodje kroz sajbu i mjeri u kabini paru (zrak) ako ima alkohola u njoj .. najgore ako ti se jaran napio , a ti nisi nimalo .. a on izmjeri i tebbi dodje kazna ,to mi nekako nije jasno kako ovo funka??

mislim da sluzi samo da bi te sljedeca patrola zaustavila i...pusiiiii pusiiii....naci ce boshnjo neku zaebanciju za ovaj laser...reflektirajuce folije npr haha
ima da okrene spiglo naopako ..heheh il da stavi cd da visi o spigl
 
Hidraulic je napisao(la):
ne kilu suhog mesa i vijenac bijelog luka stavit u auto, i nema sanse da se osjeti alkohol :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ima laser da zabezekne, jos kiselog kupusa navaljati.....
 
Član
zen3dom je napisao(la):
Hidraulic je napisao(la):
ne kilu suhog mesa i vijenac bijelog luka stavit u auto, i nema sanse da se osjeti alkohol :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ima laser da zabezekne, jos kiselog kupusa navaljati.....

:lol::lol::lol::lol::lol: oplakaa na ova dva komentara,, dao bi vam po plus al mi mrsko :D
 
Top