U jugu kao u kokpitu!

U jugu kao u kokpitu!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Šta ćeš da budeš kad porasteš? Pilot, tata! Na prste jedne ruke (dobro, hajde možda i dve) mogu se prebrojati dečaci koji nisu izgovorili ovu rečenicu u detinjstvu.

Na prste jedne ruke (dobro, hajde možda i dve) mogu se prebrojati dečaci koji nisu izgovorili ovu rečenicu u detinjstvu.

Izgovarao ju je i Ljubiša Poljak, sada penzionisani automehaničar, koji je donekle ostvario san. On je svog juga 45, starog 20 godina, preuredio u avion!

Ovaj šezdesettrogodišnji zaljubljenik u avione, piše "Alo", nikada nije prežalio što mu majka nije dozvolila da se školuje za aviomehaničara. Ipak se nije oprostio od dečačkog sna i svoje slobodno vreme je posvetio pravljenju avionske kabine u sopstvenom automobilu.

I sada umesto uobičajene komandne table u "jugiću", Ljubiša ima desetine dugmića i lampica i fali još samo kerozin pa da poleti! Kao Hari Poter!

v22899-1.jpg


"Sve mora da bude kao u avionu. Malo spavam i uveče uz pivo sednem u radionicu, pa polako... Rupe na aluminijumskoj tabli sam ručno bušio, neke lampice i prekidače sam imao odranije, nešto dobijem, a nešto i kupim", kaže Ljubiša.

Svoj "automobil" zove "Daglas 45", zapravo tako ga je nazvala njegova supruga Stana.

U vozilu ima delova nekoliko automobila, kamiona, aviona, helikoptera.

"Kilometar sat je iz 'iveka', lampice su iz helikoptera MI2... Ugradio sam mu ručni gas, mehanički indikator kvarova koji danas imaju samo bolji automobili... Čak imam i štopericu, da merim vreme kad čekam ženu ispred radnje", našalio se Ljubiša.

Iako je osam meseci proveo ulepšavajući svog mezimca, kaže da na njemu tek treba da se radi.

"Moj kolega Nemanja, inače pilot, treba da mi donese tablu iz aviona i zadao mi je domaći zadatak", kaže automehaničar.

Zanimljivo je da je volan koji je Ljubiša ugradio u svoju verziju aviona baš onaj kojim je Gaga Nikolić kao Urke upravljao "fijatom 132" u kultnom filmu "Poslednji krug u Monci", čiji nastavak će uskoro biti snimljen.

"Taj volan sam dobio davno, a na njemu čak i piše 'Monca'", kaže ponosno Ljubiša.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top