U januaru bilo 4.550 kazni

U januaru bilo 4.550 kazni

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član


Vozači mjesečno u prosjeku plate 4.143 kazne • Najviše prekršaja u općinama Centar i Stari Grad...

Zbog nepropisnog parkiranja vozila, kojem je jedan od razloga i nedovoljan broj parking mjesta, prošle godine policija je vozačima izrekla 49.727 kazni. U Kantonu vozači mjesečno u prosjeku plate 4.143 kazne za pogrešno parkiranje. Ovo je kazao Nusret Selimović, komandir Saobraćajne policije KS, koji dodaje da je i ove godine taj problem izražen jer je samo u januaru bilo 4.550 kazni za pogrešno parkiranje.

- Najviše problema imaju općine Centar i Stari Grad, jer od ukupnog broja kazni, na području ove dvije općine napravljena je skoro polovina prekršaja - istakao je Selimović.

Pored kazni za pogrešno parkiranje koju vozači plate 40 KM, stalno je aktivna i "pauk služba" preduzeća "Rad", koja u saradnji s policijom odvozi nepravilno parkirane automobile na depo na Ciglanama.

- Po dojavi policije i redara, na našim parkinzima dnevno imamo od 15 do 20 intervencija. Kada im "pauk" digne vozilo, vozači moraju platiti 150 KM da bi ga preuzeli - rekao je Muhamed Gačanović, rukovodilac "Pauk službe".

Kao glavni razlog velikog broja kazni za pogrešno parkiranje naši sagovornici su naveli nedostatak parking mjesta, ali i nesavjesno ponašanje vozača. S obzirom na to da je problem najizraženiji u Centru i Starom Gradu, iz Ministarstva saobraćaja rečeno nam je da planiraju izgraditi garaže na sedam lokacija u ove dvije općine.

Pismena upozorenja

Pored kazne u iznosu od 40 KM, Selimović je potvrdio da policajci vozačima izdaju i pismena upozorenja za nepropisno parkiranje. On kaže da se upozorenja često daju strancima koji ne poznaju grad, ali i drugim vozačima.

e ja ovo upozorenje nisam vidio, a evo i prvi put cujem da postoji
 
Početnik
znaju napisat kaznu i time se hvalisat,a kolko su ubistava i kradja rijesili.:icon_question:
 
Član
Najveća koncentracija auta je u općini Centar i Stari grad pa je logično da je tu najviše prekršaja,pa kad bi samo računali kazne za parkiranje u tim općinama opet bi prednjačile po prekršajima.
Što reče bravof ne znaju ništa drugo ni riješiti..Lopov treba da krade u mojoj mahali mjesecima,ja ga nafatam i slomim mu ruku i onda ću ja završit u muriji ccc
 
ja sam rješio problem parkiranja javnom garažom imam mjesečnu predplatu i po danu i po noći tako da više nemam briga sa parkingom po danu kad sam u gradu auto u javnu ponoći takodjer i rješena stvar
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top