tutnji (bruji) woofer

tutnji (bruji) woofer

BHT Ovisnik
imam problem neko vrijeme, kada upalim pojacalo i muziku i sve,ali dok ne svira sve je normalno,nema šumova,ali kada pođe pjesma,nebitno pojacano ili smanjeno titra mi woofer,posebno kada npr. usporavam, zvuk isto kada mi je auspuh negdje malo probusen pa tutnji,stalno mislim da mi bruji auspuh,pa kad izgasim pojacalo,posto je na prekidac brujanje prestane... do cega moze biti,znaci kad je normalno upaljeno pojacalo i kad a muzika ne svira nema niti jednog suma,cim pjesmu pustim pocinje lagano brujiti bass,znaci nije to sad da se ne moze slusati,ja kada pojacam malo vise to i ne cujem,ali kada normalno slusam muziku tutnji
 
Član
To moze biti problem sa RCA kablovima razvucenim u autu tako da dok signal dodje do pojacala skupi sumova i onda njih cujes. Uzmi upali pojacalo u autu i istekaj RCA iz njega i ubaci neke druge preko MP3,Mobitela ili bilo koji i pusti muziku i slusaj. Ako ti tada nema sumova znaci to je problem, ako ipak imas sumove sa tim kratkim RCA preko mobitela ili laptopa znaci pojacalo ti je u kvaru. Ako na kraju krajeva RCA razvuceni u autu nisu problem onda samo HU moze da je problem. Pozz
 
Član
Pa time si ustanovio problem da su ti kablovi od RCA u defektu. Imas vise mogucnosti sta je...1)Mozda su kablovi gdje u prekidu, 2)Ako su RCA postavljeni na istu stranu gdje ide + zica za pojacalo onda signal do pojacala pokupi sumove. Tako da jedino rjesenje ti je ili te iste kablove stavi na suprotnu stranu gdje je + zica od auta ili kupi kvalitetnije RCA i nece simati vise problema. Pozz
 
BHT Ovisnik
hvala,trazim kvalitetnije kablove,ovi su lafo kvalitetni,dobar činč,al kablovi pretanki,odmaknuto je oko metar rca od +
 
Član
Probaj od nekoga pozajmiti pa samo spoji HU direktno do pojacala bez razvlacenja kroz auto. Jer u najvecem broju slucaja RCA kablo zeza ako je nekvalitetno ali ako to nije slucaj kod tebe i ako ima sum i kod drugog kabla onda postoji mogucnost da ti HU zeza ali to je rijetkost i nadam se da nece biti taj problem :D
 
Član
Imao sam i ja isto takav problem ,... izlazi iz plyera za pojacalo su riknuli ... ako si u mogucnosti spoj drugi plyer bilo kakav sto ima izlaze za pojacalo i probaj ;)
 
Top