Turski sportista: Etox Zafer

Turski sportista: Etox Zafer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
etox%201.jpg

Ovaj turski automobil je privukao pažnju još pre dve godine kada se nalazio u završnoj fazi testiranja, a radi se o realizaciji ideje prvog čoveka kompanije iz Ankare - Ercana Malkoca.
etox%20111.jpg

Bez obzira na njegov izgled, najveću pažnju kod Zafera ("pobeda") ipak izaziva činjenica da za njegov pogon nije odabran neki V6 benzinac, već 1,5 litarski Renaultov dizel agregat. Radi se o motoru koji razvija 93kW/125KS i 185 Nm obrtnog momenta (u paru sa petostepenim menjačem), što je dovoljno da ovaj dvosed, težak 1420 kg, postigne maksimalnu brzinu od 185 km/h, dok mu za ubrzanje do stotke treba 13 sekundi. Potrošnja mu iznosi od 4,1 do 5,7 litara goriva na 100 km, zapremina rezervoara je 40 litara, a emituje 117 grama CO2 po kilometru.
etox%20111111.jpg

Zafer je inače dugačak 4215 mm, širok 1980 mm, visok 1290 mm, međuosovinsko rastojanje iznosi 2575 mm, dok su točkovi od 18 inča (sa gumama 225/40 ZR 18).
etox%201111.jpg

Što se cene tiče, Etox Zafer košta 40.000 evra, a od 20 primljenih porudžbina, polovina ih je stigla od Turaka koji žive u Nemačkoj.
 
Član
ja gluposti...ja konto reko hajd, mozda 800-900 kg tezak, pa i nekako tih 125 KS...al ovako :S bezze
 
a auta i ciganije....izgled je dobar i sve,kontam nesto jako,kad ono 1,5 dizel...pa haj da su stavili 1,9 i nekako (manje bi se smijao)...al ovako nemam sta reci:lol::lol:
 
Super Moderator
jebo te pa bolje ide megan sa tim motorom :lol:

nidje veze... i ja sam konto nesta ko faya da ima do 800 kila pa tako mali motor al ovo...

mislim ovako izgleda auto a tako ide :lol: :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top