Turbo na x20xev?

Turbo na x20xev?

Član
Da li je moguće ugraditi turbo sa c20let na x20xev GM-ov motor, i kakve su prepravke potrebne? Dakle, x20xev je DOHC motor od 98kw.
 
Član
Ima li neki stručnjak da kaže da li je to izvodljivo, preporučljivo i šta treba od delova???
 
Član
probalo ih je dosta i dobilo nista od tog silnog posla
kolega se mucio na svojoj omegi ugradjivao sve kentrao i ulupao para i nakon dva potezanja motor je prdno :)
 
Član
U slučaju većih modifikacija, bolje je naći kompletan let i ubaciti ali to je jako skupo, osim kad bih našao nekoga ko bi da smanji potrošnju i da zameni let za moj xev uz neku doplatu - naučna fantastika.
 
Član
Nije stvar u tome, spreman sam ja platiti, ali ako radim prepravke na mom motoru velike su šanse da to ne uspe i da motor ne izdrži, što kaže scaner da prdne. A da nađeš negde let je nemoguće, jedino možda naći calibru stranca,a ali tu sa let motorom opet skoro nemoguće...
 
Početnik
..zasto su velike sanse..pa na svakom modifikovanom motoru su sanse da PRDNE..a to sto scaner kaze,da je prdnuo,mozda je sve radjeno na STOCK motoru,mozda je vec motor ionako bio da kazem ZAMOREN,sve je veliko MOZDA..

..zar tvoj motor nije u biti C20XE samo PRIGUSEN(citaj malo promjenjen) sa snagom radi ispusnih normi..??ali je u biti osnova ista...a znas i sam da je C20XE itekako pogodan za tuning

..nac stranca jest malo potesko,a i kad ga nadjes odkud znas kakav je motor,odkud znas da nece nakon par stotina KM i on prdnuti...

..tvoj motor,sloziti dobro,koristit prave stvari i nefuseriti,netraziti neki max snage,znaci ostaviti rezervu neku,po meni nebi bilo nikakvih problema...
 
Član
e ovako u ovaj motor je sve uradjeno nanovo ubaceni klipovi klipnjace od turba radjena glava usis ispuh , smanjivana kompresija i bla bla uglavnom ovaj je oko godinu dana pakovao oko toga i onda proces razrade tamo vamo sve radi dok nije stisnuo gas kako treba i sve je gecrk tako da mani se tog ulaganja nema smisla a eno na piku 1500 km motor i mjenjac nemas sta jeftinije traziti
 
Član
.nOKe je napisao(la):
zasto ne probas sa nitrom ? :)

Nisam za nitro, voleo bih prvo na napucam neku sirovu snagu motoru, a posle ako me baš povuče ko zna, ali biće mi to dosta jer ja auto vozim svaki dan. Našao sam c20xe sa papirima, navodno u extra stanju, obrijana glava, čipovan, svi agregati i instalacija za 200e. Lik izvadio iz calibre koju je uradio za hobi klasu i strpao je nešto jače u nju, a ovaj motor stoji već 3 godine u garaži, valjda će to moći da upali?
 
Član
dellas je napisao(la):
Nije stvar u tome, spreman sam ja platiti, ali ako radim prepravke na mom motoru velike su šanse da to ne uspe i da motor ne izdrži, što kaže scaner da prdne. A da nađeš negde let je nemoguće, jedino možda naći calibru stranca,a ali tu sa let motorom opet skoro nemoguće...

Ovdje stavljaš turbo a u drugoj temi hoćeš da režeš spirale...Mislim ono :lol::lol::lol:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Nije stvar u tome, spreman sam ja platiti, ali ako radim prepravke na mom motoru velike su šanse da to ne uspe i da motor ne izdrži, što kaže scaner da prdne. A da nađeš negde let je nemoguće, jedino možda naći calibru stranca,a ali tu sa let motorom opet skoro nemoguće...

Ovdje stavljaš turbo a u drugoj temi hoćeš da režeš spirale...Mislim ono :lol::lol::lol:

Ne može i jare i pare, taj turbo me košta koliko i opruge, šta bi ti izabrao?
 
Top