turbina

turbina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
auto je renault laguna 1.9dci 2001 god.

treba popraviti turbinu ...


sad me zanima koliko je para popravak turbine dali to moze biti kakav ozbiljan kvar na motoru zbog toga...


koliko je nova turbina
 
Član
prvo moraš skontati šta je kvar, može biti da je turbina samo začadila-prljava tako da se kvar može riješiti čišćenjem turbine, može biti vakum ventil, ili možda, da je baš roknula (osovina, krilca) sve se to prikazuje kao kvar turbine,
u prva dva slučaja možeš proči sa 200tinjak KM a ako je crkla skroz reparacija je oko 500€, a nova za renoa ne znam koliko je ali mislim da je ipak malo skuplja,
u svakom slučaju nađi nekog dobrog majstora i neka je pregleda, a oni u ovlaštenom servisu će ti sigurno reči samo nova turbina, jer se tako njima najviše isplati
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
prvo moraš skontati šta je kvar, može biti da je turbina samo začadila-prljava tako da se kvar može riješiti čišćenjem turbine, može biti vakum ventil, ili možda, da je baš roknula (osovina, krilca) sve se to prikazuje kao kvar turbine,
u prva dva slučaja možeš proči sa 200tinjak KM a ako je crkla skroz reparacija je oko 500€, a nova za renoa ne znam koliko je ali mislim da je ipak malo skuplja,
u svakom slučaju nađi nekog dobrog majstora i neka je pregleda, a oni u ovlaštenom servisu će ti sigurno reči samo nova turbina, jer se tako njima najviše isplati

nema nista od ciscenja....
reparacija 500€ i gotovo ;)
 
Član
gaga je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
prvo moraš skontati šta je kvar, može biti da je turbina samo začadila-prljava tako da se kvar može riješiti čišćenjem turbine, može biti vakum ventil, ili možda, da je baš roknula (osovina, krilca) sve se to prikazuje kao kvar turbine,
u prva dva slučaja možeš proči sa 200tinjak KM a ako je crkla skroz reparacija je oko 500€, a nova za renoa ne znam koliko je ali mislim da je ipak malo skuplja,
u svakom slučaju nađi nekog dobrog majstora i neka je pregleda, a oni u ovlaštenom servisu će ti sigurno reči samo nova turbina, jer se tako njima najviše isplati

nema nista od ciscenja....
reparacija 500€ i gotovo ;)

Turbina se može čistiti ukoliko nije crkla, tj. ako ide u safe mod. Ja čistio na svom Seatu toledu 1L, posle toga auto je prešao desetine hiljada kilometara, i dan danas se vozi .
 
Odakle tebi uopće da je turbina otišla kao prvo?Ako si bio kod majstora valjda je rekao razlog tog zaključka.Jel skidao turbinu da pogleda šta ne valja?Može bit x faktora šta se podrazumijeva pod tim da turbina ne valja.Ako je samo zaprljana to se može očistiti normalno, a druga stvar je ako je nešto otišlo, a šta god da je otišlo ne možeš znati dok je majstor ne pregleda i kaže ti a pri tome će ti vjerovatno reći i cijenu popravka.Ne vjerujem da je toliko težak slučaj da ti treba nova turbina, većinom bi trebalo da se može reparirati samo naravno pazi gdje odneseš na reparaciju ako bude potrebno ;)
 
Član
2djavolica...


htio sam da kupim aauto sa pokvarenom turbinom... dao ponudu ,reko da vidim kako se krecu cijene oko tih turbina

vlasnika sam pitao al jos nist ,nema odgovora...
 
хеј,
Ово је информативни сајт, који имају интересантне теме за дискусију.
:icon_smile: ;)

OBAVEZNO PISAJNE LATINICOM!!!
 
Član
drug prvo sto te ja razumijem je ovo pisanje latinicom..

necu ni da zamaram mozak da skontam sta ti napiso


a provjeri malo temu i datum...ccccccccccccccccccccccccc:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top