Turbina-repariranje savjet

Turbina-repariranje savjet

Član
Radi se o tome da je turbo pri kraju i da treba reparirati turbinu ili zamjeniti novom...
Posto je reparacija dosta jeftinija..potreban savjet jel se to isplati raditi ili ne..i ako je neko radio reparaciju turba da iznese iskustva..Konkretno preporucuju Turbo servis Uzice i Bosch servis u Sabcu...
Pa dajte iskustva,komentare itd...
Hvala!
 
Član
Sto sta je bilo??'....Mene licno interesuje dali se nekome turbo zeznuo ponovo u garanciji posle repariranja??Daju 2 godine garancije koliko sam cuo??....
 
Član
Ja sam se sit navozao i natrkao sa turbom koji sam radio u uzicu.

Nisam nigdje drugo radio turbine,ali sam cuo dosta losih iskustava i svi su nakraju zavrsili u Uzicu sa rijesenjem svojih problema.
 
Član
damko je napisao(la):
Sto sta je bilo??'....Mene licno interesuje dali se nekome turbo zeznuo ponovo u garanciji posle repariranja??Daju 2 godine garancije koliko sam cuo??....
Ne, daju godinu dana.
Ja sam dva puta kod njih radio reparaciju. Da nepomislis da su lose uradili pa sam dva puta isao ima sam mehanicki kvarova gdje mi je dva puta turbo ostao bez ulja. Ja bi ih svima preporucio, ljudi rade posao bez greske. Reparaciju urade za 5 do 7 sati zavisi o guzve u servisu
 
Član
e ja ti ih ne bih preporučio.
Meni su reparirali turbinu 6 puta i nikad je nisu napravili da valja! Prvi put kad su je uradili bila ok 20tak dana i opet počela zaebavati i onda fol u garanciji par puta kod njih, pa onda i dodaji para i svašta i nikad je nisu napravili kako treba.
Samo da napomenem radi se o golfu TDI 150 ks i Turbo servisu Užice.
Svim tim svojim sranjima (kao kad te počnu ubjeđivati dobro je to kao da ja ne znam svoj auto, onda su jako neljubazni i bezobrazni) su me jako iznervirali pa sam kontaktirao Garrett direktno u Engleskoj i žalio se na njihov servis u Užicu.
Na kraju se ispostavilo da oni uopšte nemaju pravo da repariraju varijabilne turbine (kao što je moja) i od tada Turbo servis Užice više nije zastupnik za Garrett.
Iz svog iskustva ja bih ti preporučio novu turbinu, skuplje ti je 3-4 stoje ali nećeš požaliti.
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
pa sam kontaktirao Garrett direktno u Engleskoj i žalio se na njihov servis u Užicu.
Na kraju se ispostavilo da oni uopšte nemaju pravo da repariraju varijabilne turbine (kao što je moja) i od tada Turbo servis Užice više nije zastupnik za Garrett.
jesi li siguran u ovo:icon_question:
A nedavno je drug reparira turbo kod njih gdje je slucajno pitao da li su zastupnik za Garrett posto nije znao stvarno i to su mu i potvrdili.. i na webu pise

zastupništvima vodećih svetskih proizvođača turbokompresora i viskoventilatora Garrett, BorgWarner- KKK, Schwitzer, Holset, BehrHella
 
Član
turbine sa varijabilnom geometrijom se po pravilu ne repariraju,
i kada bi ste pitali u fabrici rekli bi vam da se to ne radi,
ali oni u uzicu to rade i koliko sam ja dosad vidio poprilicno uspjesno,
eh sada zasto proizvidjac kaze da se takve turbine ne repariraju,vjerovatno ima neki dobar razlog,
tako da je reparacija takve turbine lutrija,
ali ako je razlika izmedju reparacije i nove turbine samo u par stoja KM onda se nikad nebih odlucio na reparaciju
 
Član
nije bas da je par stoja.....nov turbo je 1500-1600km......a repariranje je 300-350eur....
 
Član
pa ja ipak je malo veca razlika :)
reparacija turbine moze da kosta u opsegu od 250-500EUR u ovisnosti koliko je ostecena,
ali ta reparacija koja kosta 500EUR i nije reparacija to je u sustini nova turbina u starom kucistu jer su se svi dijelovi izmjenili osim kucista
 
Član
drusto stavljam danas slicnu temu sa sa foruma VW Club Srbija...
samo da je nadjem...
da vidite ostala iskustva...pozz

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=26365.0#lastPost

evo pa procitajte...
i da procitao sam da u Uzicu ne remontuje G lader-a...

evo vam i broj Turbo Servisa Uzice ako nekome zatreba 031 / 562 - 333
 
Član
Mozes da uradis i kod Pantelije u Bjeljini, jako dobro rade turbine i daju garanciju na urađeni posao 066400300 Jovica...
 
Član
Coxi TD je napisao(la):
drusto stavljam danas slicnu temu sa sa foruma VW Club Srbija...
samo da je nadjem...
da vidite ostala iskustva...pozz

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=26365.0#lastPost

evo pa procitajte...
i da procitao sam da u Uzicu ne remontuje G lader-a...

evo vam i broj Turbo Servisa Uzice ako nekome zatreba 031 / 562 - 333




drug, nema na ovoj stranici baš nešto puno iskustava sa turbo servisom u užicama.
pazi, mogće je da na 100 uradjenih turbina bude par ovakvih slučajeva. u svakom slučaju bolje i njima odnijet nego nekom servisu sa kojim 50% ljudi nije zadovoljno. ja sam za užice na mnogim forumima čuo uglavnom pohvale a za mnoge druge sam čuo da je bilo puuuuno više nezadovoljnih korisnika. meni da ne daj Bože rikne turbina nigdje drugo nebi nosio osim u užice.
 
Član
kako li ovaj sa momak sa vw-club.rs odrzava ovaj auto da mu je turbo pukao na 30k Boze dragi
Ja sam licno isao u Uzice, ljudi na moje oci skinuli turbo, uradili remont i vratili turbo za 6 sati. Stave mi kompresovani dio od 130ks i gas. Do danas presao 30ak hiljada nista. Servis na 8 do 10k radim ne radi izmotavanja nego radi kvaliteta ulja, neprzim ga hladnog i no problem.
Nakon prve reparacije 60k i nista. Jedino sto sam ostao bez ulja pa.. jbg

Ja nisam vidio jos uredniju radionicu od njihove. Cistacica ide u krug i samo cisti i cisti.. sa poda mozes med lizat bas sam se iznenadio

Sto se tice cijene neznam ko rece da ide do 500 eura, nema sanse! 350E je najskuplja reparacija bar sto se tice ovi manji turbo punjaca :cool: to mi je i sam Dejan potvrdio

Ovo sto se desilo kolegi GTI TDI je drugi par cipela al ljudi su cudi. Koji im majstor zadnji radi on na autu on je kriv i to je tako!
Ja dok sam radio chip tuning sam to vidio. Uradis mu tuning on te sutra zove "brate auto mi slabo koci, sta si mi uradi"
Hocu da kazem da ima milion razloga od kojih moze da turbo pukne!
 
Član
Reparacija za moju turbinu je bila 400€ i to je znači ta puna reparacija, a mogao sam preko nekih veza kupiti novu za 650€, znači u mom slučaju i nije neka cifra razlike, ali sam se ja odlučio za reparaciju upravo zato što je moj drug radio kod njih na TDI 115 ks i bio savršeno zadovoljan, prešao frajer 50 hiljada i nikad ništa.
Eh moje mišljenje je da oni vjerovatno znaju uraditi ove slabije turbine, ali moju nisu mogli uraditi. Ja sam promjenio još dosta drugih stvari u motoru misleći da nije do turba i sve to đaba, na kraju stavo ispravnu turbinu od druga koji ima isti auto i vidio da je baš do nje. Ali ja sam najviše razočaran njihovim ponašanjem, gdje njihov majstor, koji inače vozi stojadina, sjedne da proba moj auto od 185 ks i kaže ono šta hoćeš ovo leti, a auto ne ide ni sa 60% snage i onda mi njihova direktorica kaže "naš stručnjak je testirao vaš auto i kaže da je sve ok, a vi ako želite da letite kupite sebi avion" bukvalno ovim riječima i eto zbog toga sam ja najviše ogorčen na njih, a još zamislite da idete 6 puta Sarajevo-Užice i svaki put se vratite sa pokvarenim turbom.

Mrva je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
pa sam kontaktirao Garrett direktno u Engleskoj i žalio se na njihov servis u Užicu.
Na kraju se ispostavilo da oni uopšte nemaju pravo da repariraju varijabilne turbine (kao što je moja) i od tada Turbo servis Užice više nije zastupnik za Garrett.
jesi li siguran u ovo:icon_question:
A nedavno je drug reparira turbo kod njih gdje je slucajno pitao da li su zastupnik za Garrett posto nije znao stvarno i to su mu i potvrdili.. i na webu pise

zastupništvima vodećih svetskih proizvođača turbokompresora i viskoventilatora Garrett, BorgWarner- KKK, Schwitzer, Holset, BehrHella

govore oni to još uvijek, ali pogledaj na oficijelnoj Garrett-ovoj stranici, nema ih više ;)
 
Top