Turbina od audija na golfa 2

Turbina od audija na golfa 2

1414716_749409245073400_1648848357_n.jpg Jos nisam naisao na slucaj da moram ugraditi turbinu od audija interkulera (59kw) na golfa 2 ili passata 3
Ovo na slici je motor 1.6 tdi 59 kw (turbina T02 , sa vodenim hladjenjem)
ovakav je polozaj PUža kod audija 80, a sada je potrebno zakrenuti puz prema gore (sto blize usisu, kao sto inace bude kod golfa 2)
Nisam ovo nikada radio, ne znam je li moguce, je li mogu sta pokvariti (jer turbina je ispravna dosta i bilo bi steta da je pokvarim jer je tesko nac ovako dobru)
ici ce i interkuler pa cilj mi je da: smanjim turbo rupu, olaksam montiranje crijeva, olaskam ugradnju u auto itd..

ako ima neko KO JE RADIO OVO - molio bi za pomoc da kaze kako tacno i na sta da obratim paznju

HVALA UNAPRIJED :D
 
Ne razumijem kako ces je zakrenuti tj. poklopac na kompresorskom dijelu kad ga drze 4 sarafa i ima na sebi prikljuceno crijevo na ventil u slucaju previsokog pritiska ... zar ti nije puno jednostavnije napraviti komad cijevi kao nastavak, neznam koliko ti treba i to crijevima spojiti nego turbinu kvariti jer sigurno neces napraviti kako treba na turbini, to sto si zamislio a i nezamislivo mi je to :confused:
 
kazem nisam radio (pitao sam 2 ljudi sa foruma rekli su da misle da se moze zakretati jer je to samo puz turbine..
koliko sam vidio unutra ovaj puz turbine drzi kao neka opruga u obliku podloske , velika koliko i sam puz turbine (koja blokira zakretanje) i kao ona se mora izvadit i onda se puz zakrece (citao sam i na jednom forumu da je neko to radio, ali se zalio da nije uspio vratiti taj "osigurac" il sta vec koji blokira zakretanje..

a eto .mogo ja to postavit i ovako (produzim crijevo i eto ga )
vise me zanima onako radi estetike i prije svega moze li to stati kad se sad motor poprijeko uglavi :D
ionako ce biti frontalni interkuler pa ce vod crijeva biti 3-5 m..nije li to puno

i ne planiram uradit nista nenormalno vec samo okranut puz da bude turbina kao na golfu 2, to me zanima je li moguce, s obz d aje ovo od audija
 
Top