TUNING EKSTERIJER - UOPSTENO

TUNING EKSTERIJER - UOPSTENO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Administrator
Vanjski izgled
spojler.jpg

Optički tuning je subjektivna stvar, stvar ukusa svakog pojedinca. U ovoj rubrici su moji osobni prijedlozi, kojih se nikako ne morate pridržavati.
Krenimo od početka. Lajsne iznad farova ili obrve , postale su obaveza. Isto tako je i maska bez vw znaka. Na tržištu ima puno najrazličitijih modela, ali se možemo poslužiti i standardnim. Za Golfa I je jednostavnije napraviti masku bez oznake nego ju kupiti, jer nije baš jeftina. Kod Golfa II možemo kombinirati, staviti masku od Rally-a ili Corrada, ili najjednostavnije staviti onu s jednostrukim farovima. Na tricu možemo staviti quad farove, ili one koji sliče onima sa četvorke.
Gotovo svim modelima odgovara, uz manje prepravke, spojler ispod prednjeg odbojnika s Golfa 3 VR6, time se dobije niži i agresivniji izgled vozila.
Što se tiče produženih hauba u bad boy looku ( prije svega mislim na Golf III i noviji Polo), ima za kupiti raznoraznih varijanti iz plastike, no mislim da je pametnije zavariti metalno produženje (kao što sam ja napravio), te poslije, kad se sve obradi i lakira, neće doći do olakog pucanja.
lampe.jpg

Kod jako spuštenih vozila s velikim i širokim naplatcima obavezno je urediti rubove blatobrana, tj. rolati ih prema unutra, da ne dođe do guljenja gume u nekim situacijima. Glede pragova i rubnjaka za Golfa I, najbolje je rješenje staviti one s Cabrileta (od 87-93), Golf će izgledati modernije; na Golf II se mogu staviti oni s G60 modela, a što se trice tiče, meni je osobno atraktivnija bez tih plastika.
Jednostruki brisač vjetrobranskog stakla, viđen u DTM-u, također pridonosi agresivnosti. Važno je napomenuti da ga se može složiti od standardnog brisača( više o tome u rubrici savjeti).
wiper.jpg

A sad malo o skupim dodatnim spojlerima. Atraktivni su i preplavili su tržište. Većinom su rađeni za novije modele, no za svakog se nešto nađe. Najpoznatiji među proizvođačima je svakako Rieger. Ipak, ne valja pretjerivati s tonama plastike, Rieger je oduvijek hardcore u optičkom designu. Mislim da su sasvim dovoljni prednji i zadnji spojler, te pragovi, i to bez proširenog, jap-looka.
Nije dozvoljeno, ali nije ni kažnjivo zatamnjivati sva stakla, crna boja je previše mračna (slaba vidljivost po noći), svjetliji tonovi su ipak bolji. Što se tiče zadnjih hauba (vrata prtljažnika) kod Golfa 2 i 3, Corrada, te Pola, moguće ju je zatvoriti, tj. izravnati prostor za reg. oznaku., te tablicu smjestiti na modificirani zadnji odbojnik (pri tome imajući na umu da tablica mora biti osvjetljena).
Retrovizori (DTM, Porsche, M3; karbonski, alu, kromirani) sve to daje dodatni sportski izgled vozilu. Atraktivni su i korisni usisnici zraka (škrge) na blatobranima; njih je moguće zavariti s vw transportera. Kvake na vratima se isto dosta često mjenjaju, te su najčešće uzete sa audija A4. Tvornička svjetla na nekim modelima izgledaju zastarjelo, pa ih možemo zamjeniti onima u raznim bojama, ili jednostavnije, možemo postojeća lakirati transparentnim (prozirnim) lakom.
Ima tu još toga dosta; kao što rekoh, ne vrijedi previše raspravljati o ukusima ljudi, svatko ima svoje veselje.

mirror.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top