Tumacenje pojma "refurbished"

Tumacenje pojma "refurbished"

Član
Eto ako mi neko moze pojasniti malo ovaj pojam, sta to znaci kad je u pitanju tehnika, mobiteli, tableti, laptopi itd.
I da li se u BiH moze koristiti mobitel koji ima oznaku neke mreze iz USA, tipa Verizon ili AT&T, jesu li oni zakljucani i mogu li se dekodirati?
Puno hvala svima na pomoci
 
Član
to su uređaji/strojevi/aprati... koji su kupljeni novi, potom iz nekog razloga reklamirani i vraceni dobavljacu, kupac je dobio novi zamjenski uređaj a ovaj koji je vracen se popravlja (ako nije krupan kvar) i prodaje se kasnije pod ''refubrished'' jer kao takav nesmije biti prodan pod ''new'' ili ''not used''

LP
 
Član
refurbished je ovo sto ti suki rece polovan i popravljan mobitel a dekoridanje nema veze stim
pazi se ima Iphone-a npr u americi koji uopste nemaju slot za SIM karticumislim da su verizon modeli u pitanju.
 
Član
jubix je napisao(la):
Eto ako mi neko moze pojasniti malo ovaj pojam, sta to znaci kad je u pitanju tehnika, mobiteli, tableti, laptopi itd.
I da li se u BiH moze koristiti mobitel koji ima oznaku neke mreze iz USA, tipa Verizon ili AT&T, jesu li oni zakljucani i mogu li se dekodirati?
Puno hvala svima na pomoci

zakljucani 100% uporedi cijene unlocked i bilo kojeg sto pise npr verizon i sl.
 
Član
ZAKLJUCANI SU IPHONE AL SE MOZE URADITI JAILBREAK I UNLOCK NA IPHONE 3 100% RADI JER SAM PROBAO, A NA IPHONE 4 MOZE JAILBREAK ALI UNLOCK NISAM SIGURAN POSTO JE IPHONE BLOKIRAO SAM ZA OTKLJUCAVANJE
 
Član
Znam da nema veze ali da ne otvaram dvije teme bezveze.
Mene zanima HTC, bude tih Verizon jeftinijh pa ne znam dal' moze unlock, ima li neko da je radio sa HTC?
 
Član
Svaki telefon se moze otkljucat samo je cijena upitna npr noviji mob kad izadje cijena otkljucavanja je od 50 KM pa više i čeka se više vremenski na to dekodiranje
 
Član
c0d14c je napisao(la):
Svaki telefon se moze otkljucat samo je cijena upitna npr noviji mob kad izadje cijena otkljucavanja je od 50 KM pa više i čeka se više vremenski na to dekodiranje


Pa isplati li se to ista koliko su im cijene?
 
Član
Verizon telefoni nemogu na sim kartice a isto tako i Metro PC'S pa se nemoj zeznuti kad budes kupovao
 
Član
Refurbished objasnio je suki sta je.
Tipa ja sam bio kupio palpot i zezali me drajveri i covjek mi rece kao da se ne zezas i sutradan taj isti laptop 100usd jeftiniji samo jer su formatirali sistem i drajvere stavili nove.
A na SIM mozes samo T mobile i AT&T da koristis (ima jos par kerijira manjih ali su nebitni)
i Za vecinu mozes kupis unlock code za evropu izadje 10ak dolara
 
Top