TRIKOVI IZ JAMES BOND FILMA POSTALI STVARNOST

TRIKOVI IZ JAMES BOND FILMA POSTALI STVARNOST

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
007_plate.jpg


Novi hit u Kini su registarske tablice automobila koje vozač daljinskim upravljačem mijenja dok vozi u blizini radara. Ovaj smo trik davno vidjeli u poznatome James Bond filmu Goldfinger, ali ga Kinezi sada rabe da bi izbjegli kazne zbog prebrze vožnje. Logično, to im uspijeva samo na onim cestama gdje brze vozače vrebaju postavljeni radari. Vozači su već naučili gdje su postavljene kamere uz cestu, pa pritiskom na tipku prije prolaska, mijenjaju prave tablice u lažne. Na taj ih način policija kasnije ne može pronaći nakon pregleda snimki s radara. Koliko su promjenjive tablice popularne, vidi se iz službenih policijskih podataka na jugu Kine. Tamo je naime više od polovice vozača snimljenih u prebrzoj vožnji imalo lažne tablice... Remote Plate prekidač sa kućištem za tablicu košta oko 800 yuana (80 eura). Dvostruko skuplji su sofisticiraniji modeli kod kojih se tablica mijenja za samo tri sekunde...
 
Član
valjda ce brzo stici i kod nas, to je moj san, kad stigne kupujem i da je 200 eura... :) :)
 
Član
Ovo je extra... Ja sam razmisljao kako ovo napraviti... Ne zbog laznih tablica, vec zbog prave tablice i tablice sa imenom... Nadam se da ce to kod nas brzo stici... :)
 
Član
Ma meni ne treba to...ja kad prebrzo vozim, i vidim da ce me opalit radar, aj nabrzaka izletim pa promjenim prednje za zadnje tablice da me ne skontaju....haha :D
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Ma meni ne treba to...ja kad prebrzo vozim, i vidim da ce me opalit radar, aj nabrzaka izletim pa promjenim prednje za zadnje tablice da me ne skontaju....haha :D

:icon_biggrin::icon_biggrin: ne sekiraj se ti, ne rade u mostaru ona 3 radara
 
Član
Sina je napisao(la):
Ovo je extra... Ja sam razmisljao kako ovo napraviti... Ne zbog laznih tablica, vec zbog prave tablice i tablice sa imenom... Nadam se da ce to kod nas brzo stici... :)

i meni daje isto to :D da furam table s imenom :D
 
Član
ma jebi ti njih...kad ti se u po voznje same pocnu mijenjat, jer kinez nesto sjebo kad je pravio...haha
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top