trese pri kretanju - set kvacila ili nesto drugo

trese pri kretanju - set kvacila ili nesto drugo

Pozz drustvo, ovako trese mi pri kretanju... zamijenuo sam set novim, korpa lamela... kvacilo je mekano, hvata nisko jos se navikavam na nov set ali mi pri kretanju trese... cuo sam da moze biti problem u cilindrima kvacila :icon_question: i jos nesto, u trenutku odvajanja kvacila dok trese, cuje mi se nesto na desnoj strani pri kretanju... 2,3,4 brzina saltaju se normalno bez trzanja... jel neko moze dati neki savjet sta da pogledam ili je neko imao slican problem :icon_question: ;)
 
Član
Meni je majstor rekao da mi je slaba korpa pa zato podrhti kad krećem (ako dam malo jaci gas prilikom kretanja skoro da se i ne osjeti) .

Pošto si ti mijenjao komplet set ostane ti da pregledas nosače mjenjača - može i od njih .
 
wispi je napisao(la):
Meni je majstor rekao da mi je slaba korpa pa zato podrhti kad krećem (ako dam malo jaci gas prilikom kretanja skoro da se i ne osjeti) .

Pošto si ti mijenjao komplet set ostane ti da pregledas nosače mjenjača - može i od njih .

Nosac mjenjaca sam stavio nov prije 2 mjeseca jer je bio skroz otisao... kvacilo kad se otpusti do kraja lijepo ide, nikakvih vibracija nista... samo kod kretanja, cilindri su ozraceni, ali i dalje postoje te vibracije kod kretanja... moze li biti do nove lamele tj. posto je ona nova dok ne zalijepi na zamajac da stvara vibracije jer ima vece trenje dok se malo ne "potrosi" :icon_question:
 
Dzeniii je napisao(la):
isti problem imao na vw bori... zamajac bio loš i viljuška neka otišla :icon_rolleyes:

druze, ja sam zamajac gledao... tarna povrsina gdje lamela lijepi je glatka, nikakvih tragova istrosenja, grebanja nista... na proslom setu manje je treslo ali je kvacilo bilo visoko i tvrdo... kad lamela zalijepi ide sasvim lijepo... viljusku sto ti spominjes, to je viljuska koja drzi druk lezaj.. ona se iskrivi ali u tom slucaju je kvacilo tvrdo ;) nista, vozacu ovako dok se lamela malo ne potrosi, jer mi se neda skidati 2x, ciljao sam na cilindre da li moze biti do njih :icon_rolleyes:
 
Član
u mene treslo kad krecem,cim krenem auto je normalno, s tim da sam u voznji osjetio blage udare u nogu kad je naslonim na pedalu od kvacila, zamijenim lamelu i komplet set, ali i dalje je treslo prilikom kretanja,odem istom majstoru i zamijenim zamajac i on je nesto cackao bas oko te viljuske,i spominjao je da je zamijenio i taj druk lezaj :icon_smile:

i bilo je kvacilo mehko i odvajalo je na sredini,al se opet auto treslo prilikom kretanja
 
Top