Trebam savjet za alu felgice

Trebam savjet za alu felgice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vec postoji par topic-a na ovu temu, al' reko da ne prestanete odgovarati ljudima koji su postavili topic i ne dobiju odgovarajuci odgovor (meni se par puta desilo tako nesto).....
elem :)
na Opel Corsa B imam obicne felne sa gumama 155/70 R13 (he he smjesno) i zelio bi da korsicu malo obujem u neke alu felne, recimo 14 - 15 cola (e zbog toga je u naslovu felgice - dok vi pricate sa 16-17 na 18-19, a je he felgice)

Sta, kako, kuda, koje dimenzije (nerazumijem se bas nikako u felge)....

Hvala
 
Član
U mene kolega ima opel cora 1.0 12V i ona nosi felge 195/50 R15 i ide dobro na njima :) samo kod njega su sprtske opruge (zelene) i nazad mu je kad sjedne 5 ljudi u corsu malo cesala pa je on odbojnike nazad stavio i sad mu ne cese vise nazad ni kad sjedne 5 ljudi.
 
Početnik
ima ih fabrickih 1.0 12V na 14-kama, 185/60 R14..sto vece gume stavljas,auto ti postaje grubo,neudobno,slabi ubrzanje...dobijas na stabilnosti i punoo ljepse izgleda nego na tim tvojim 13-kama.
 
ja sam mislio mozda staviti neke R14 (mislim da su 15ice velike bez dodatnih zahvata)
sutra cu da stavim sliku da vidite kako to sada izgleda na obicnim felnama....
 
Član
Pa dobro to je normalno da gubi na startu ako je slabiji motor. Postaje grublje ako stavljas niskoprofilne gume. Mozes staviti balone ( 195/65 R15) i onda ce ti biti udobno ali ako stavis niskoprofilne tad dobivas na stabilnosti auta i postaje grublje auto.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Pa dobro to je normalno da gubi na startu ako je slabiji motor. Postaje grublje ako stavljas niskoprofilne gume. Mozes staviti balone ( 195/65 R15) i onda ce ti biti udobno ali ako stavis niskoprofilne tad dobivas na stabilnosti auta i postaje grublje auto.
Nesto sumljam da ce moci lec 195/65 na korsu, ipak je to malo prevelik profil za ovak malo auto...
 
Član
Moze 100% na corsu 195/50 R15 i to jos na sportskim (zelene) oprugama i fino stoji i nigdje ne zapinju jedio to nazad sto je zapinjalo ali je stavio odbojnike i sad je sve uredu i ne zapinje vise i nazad kad sjedne 5 ljudi u auto. Ali 100% moze 195/50 R15 na corsu. Na ovoj slici su gume na corsi 195/50 R15 i iste ovakve felge su kod kolege na corsi samo sto je u kolege corsa malo odignutija nego ova. Ali znas sta je jos najveca probava sto je ovaj jedan drugi kolega imao corsu 1.7 D koja je bila fabricki odignuta i na nju su cak stale 205/45 R16 hahaha sto sam se ja ismijao kad sam vidio i predobro je izgledala na njima ali je malo cesala kad sjedne 5 ljudi ikad vozi brze i naleti na neravnu cestu tek tad je cesala. Samo kazem da moze 100% 195/50 R15 na Opel Corsu stati :)
 
Legend
15-ke sa nizim profilom gume i ici ce ona,prijatelj jedan ima i vozi normala.....jes tromije al sta ces..
 
Član
Nisi ti razumio ja sam to rekao da ce auto biti udobnije a da ce na 195/50 R15 biti kruce i stabolnije. Nisi razumio to sto sam napisao. Ja sam mu preporucio 195/50 R15 ako hoce da mu pasu i da mu ne cese ali tad ce mu auto biti kruto a ako hoce mekse onda mora ici veci profil mada ce tada cesati. Ja sam uvije kza nizi profil gume zato sto auto ljepse izgleda i stabilnije je dosta u krivinama a za udobnost ja bas i ne gledam ja gledam samo na sport. :)
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Nisi ti razumio ja sam to rekao da ce auto biti udobnije a da ce na 195/50 R15 biti kruce i stabolnije. Nisi razumio to sto sam napisao. Ja sam mu preporucio 195/50 R15 ako hoce da mu pasu i da mu ne cese ali tad ce mu auto biti kruto a ako hoce mekse onda mora ici veci profil mada ce tada cesati. Ja sam uvije kza nizi profil gume zato sto auto ljepse izgleda i stabilnije je dosta u krivinama a za udobnost ja bas i ne gledam ja gledam samo na sport. :)

;)
 
Član
Nema veze profil sa stabilnosti u krivinama, tu je zasluzna sirina gume...profil je samo za udobnost, jer je tad meksa guma i bolje upija rupu...a idi ti ba slobodno na 15, al ne i na 16, ipak je to previse za tako malo auto...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top