trebam posao :)

trebam posao :)

pitanje za ove momke iz zivinica.. de mi recite ima li gdje dole kakva firma da trazi radnika radim sve zivo :cool: samo nek ima kesh moze i tz svejedno... javite molim vas ako znate sta....:icon_smile:
 
Član
Imas tu clanova iz Zivinica pa se nadam da ce se naci nesto.
A imas na forumu temu sa popisom firmi koje traze radnika.
Pogledaj i na Posao.ba
Ako nekim slucajem bude trebala zamolba javi se da skontamo nesto. ;)
 
Član
Franki je napisao(la):
Imas tu clanova iz Zivinica pa se nadam da ce se naci nesto.
A imas na forumu temu sa popisom firmi koje traze radnika.
Pogledaj i na Posao.ba
Ako nekim slucajem bude trebala zamolba javi se da skontamo nesto. ;)

Vrati mi se vjera u ljude, kada vidim da ih još postoji što su spremni pomoći. Frenki;);)

A tebi Caus sretno sa poslom da čim prije to riješiš.;);)
 
Član
7-i mjesec vec sam bez posla samo ono povremno sto ugrabim,skorom godinu i po prijavljen na biro,i trazio i slao molbe i nista,i rekose mi mnogi probaj skupit novce pa polozi fizicku zastitu a ako imas love i zavrsenu neku tehnicku skolu polozi i tehnicku zastitu,toga se uvijek trazi tj tih zastitara,i tako sam i uradio sad cekam poziv i da krenem na obuku,moj savjet pokusaj s time nece nikako propast a i bilo gdje da odes van BiH to ti se prizna ;)
 
Član
Chuza,mozes li nam objasnit kome se obratit i kakvi su nam potrebni papiri ako zelimo raditi kao Security??i ja sam zagrijan,radim nesto trenutno ali bih volio imati certifikat...
 
Član
__minel__ je napisao(la):
Chuza,mozes li nam objasnit kome se obratit i kakvi su nam potrebni papiri ako zelimo raditi kao Security??i ja sam zagrijan,radim nesto trenutno ali bih volio imati certifikat...

bilo je par tema o ovome..ali evo i ovdje cu napisati..Tako je bilo barem prije 2 godine.

Odes u MUP,i tamo pitas sta od papire ti treba za polaganje certifikata.Oni ti daju listu sta ti sve treba.Takodje ides u na ljekarsku provjeru,ona ti je oko 110-120KM tako nekako.
Kad skupis svu potrebnu dokumentaciju,to predajes u MUP,i onda cekas Rijesenje tj poziv na akademiju i to je to..
 
Član
_nerko_ je napisao(la):
__minel__ je napisao(la):
Chuza,mozes li nam objasnit kome se obratit i kakvi su nam potrebni papiri ako zelimo raditi kao Security??i ja sam zagrijan,radim nesto trenutno ali bih volio imati certifikat...

bilo je par tema o ovome..ali evo i ovdje cu napisati..Tako je bilo barem prije 2 godine.

Odes u MUP,i tamo pitas sta od papire ti treba za polaganje certifikata.Oni ti daju listu sta ti sve treba.Takodje ides u na ljekarsku provjeru,ona ti je oko 110-120KM tako nekako.
Kad skupis svu potrebnu dokumentaciju,to predajes u MUP,i onda cekas Rijesenje tj poziv na akademiju i to je to..

znaci sve je u MUP-u..ja sam mislio da moramo tamo ovamo hodati..i na Vrace se ide??
 
Član
imas ti tu finog hodanja tamo-ovamo dok prikupis svu potrebnu dokumentaciju.I kad predas to,i kad dobijes rijesenje,tj poziv,onda ides na akademiju na predavanja.Poziv mozes dugo cekati,ja sam cekao 2 mjeseca,a mozda te pozovu i prije..
Kada odes na akademiju,tu imas predavanja 5 dana,i 6-ti dan ides na polaganje tj gadanje.Ako to polozis,oni ti kazu kad dolazis da polazes usmeni,tj ostale predmete.Ja sam cekao oko 15 dana...Onda ides polazes to,i ako polozis,ponovo ti kazu kad mozes doci po certifikat..
 
edo_benz je napisao(la):
koju si skolu zavrsio?

edo elektro instalater i onda upisao elektro tehnicku 4 godinu u zivinicama zavrsio 6 mjeseci imam pripravnickog kao elektricar i stvarno se razumijem oko instalacija :) svaka pomoc bi dobro dosla
 
Član
__minel__ je napisao(la):
Chuza,mozes li nam objasnit kome se obratit i kakvi su nam potrebni papiri ako zelimo raditi kao Security??i ja sam zagrijan,radim nesto trenutno ali bih volio imati certifikat...

Odes u MUP i kazes da oces da polazes da dobijes Certifikat za fizicku zastitu.Oni ce ti dati zahtjev i izjavu da nisi necasno otpusten iz policije ili vojske.Eh tu izjavu popunis i odes ovjeris u svoju opstinu usput kopiras i licnu kartu i nju ovjeris.Treba ti isto rjesenje da nisi krivicno gonjen,to rjesavas u sudu,za to ti treba 15KM takse i 0.5KM zahtjev to cekas 24h da dobijes.Dalje sto trebas je drzavljanstvo i cipsovu prijavnicu,i onda ti ostaje jos ljekarsko koje je 70KM toliko je u Sarajevu i samo priznaju ljekarsko izvadeno u MUP-ovoj ambulanti.Takoder ako si prijavljen na biro odes i izvadis papir tj potvrdu jer s tom potvrdom ako je imas posteden si takse 8KM koju moras platit kad predajes ove papire sto si skupio u MUP-u.Kad sve papire skupis slozis ih po spisku koji je na onom zahtjevu sto si dobio u MUP-u,odneses u MUP gdje si i dobio ovaj zahtjev predas i cekas da te pozovu.Sto se tice cekanja sve je to stvar bukvalno srece kad ce te zvat,prijatelja su zvali za 5 dana dok drugi je cekao 3 mjeseca.I onda kad te pozovu odes na Vrace ides 5 dana na obuku,ako polozis gadanje onda ti kazu za 15 dana je finalni test i ako polozis test kroz 10 dana dobijes certifikat i to je to.Moja neka preporuka je da se ako imas love polozi odma i tehnicka i fizicka,jedini uvjet za tu tehnicku zastitu da imas zavrsenu neku srednju tehnickog smjera,i onda imas jos vece sanse za zaposljenje.Takoder ovi koji bi polagali a iz drugih gradova su takoder imaju opciju za smjestaj ako ima mjesta gore direkt na Vracama uz neku malo doplatu to se treba informisat u MUP-u jer nezz mnogo o tome.Eto ako hoce ko jos koji info rado cu izaci u susret ;)
 
Član
zahvaljujem na ovako lijepom tekstu u detalje...ja sam gimnaziju zavrsio..a kako to :tehnicka i fizicka zastita?sta je sta?a je li mi s certifikatom moramo traziti opet posao ili nam ga oni nadju??cuo sam da su bolje placeni s radnim mjestom na bankama..koliko nam treba kesha otprilike sveukupno?
 
Član
druze kupi oglasnik vjeruj mi 90% postoji mogucnost da ces naci posao ima dosta oglasa vecinom vulkanizer i konobari najbolje bi bilo dosdtavljac (ima i toga) ;)
 
Član
__minel__ je napisao(la):
zahvaljujem na ovako lijepom tekstu u detalje...ja sam gimnaziju zavrsio..a kako to :tehnicka i fizicka zastita?sta je sta?a je li mi s certifikatom moramo traziti opet posao ili nam ga oni nadju??cuo sam da su bolje placeni s radnim mjestom na bankama..koliko nam treba kesha otprilike sveukupno?

Da posto si ti zavrsio gimnaziju ti samo mozes polagat ovu fizicku zastitu,i ona ti kosta sveukupno 300KM+100KM ljekarski i papiri.Sto se tice tehnicke,to ti je postavljanje alarma video nadzora vatrodojava interfona itd itd i to mogu samo polozit ponavaljam opet tehnicke skole tipa elektroenergetska elektrotehnicka masinska itd itd i ona kosta isto ko i fizicka al kad polazes zajedno i fizicku i tehnicku dode te nesto malo jeftinije (nemam tacnu informaciju oko toga jos oko te cijene).Sto se tice bolje placenosti to je istina veci rizik veca lova u principu to ti tako ide ;) Al dobro se moras pokazat da bi dosao do neke bolje pozicije. A posao, ne nade se samo od sebe posao,vec kad zavrsis obuku,sve papire skeniras sastavis molbu pokupis mailove i lagano saljes agencijama ponude neko ce te sigurno pozvat ;)

Benny_BMW je napisao(la):
druze kupi oglasnik vjeruj mi 90% postoji mogucnost da ces naci posao ima dosta oglasa vecinom vulkanizer i konobari najbolje bi bilo dosdtavljac (ima i toga) ;)

A ovo oglasnici to batali,uzmi pa pogledaj ja to pratim redovno nema nista kako treba,70% oglasa traze zenske osobe,i to ono sto traze muske ili su praonice il su vulkanzeri dostave jako rijetko,i sta za 400KM te jebe u zdrav mozak a jos zima ide pa ti vidi veselja radit s vodom na minus 10 ;) a za sta radis radis za 400KM a nigdje na papiru nema da si radio ;)
 
Top