treba mi mala pomoc od vas

treba mi mala pomoc od vas

e ovako radi se o bmw e30 320i crko mi je diferencijal
pa me zanima bil dobio sta bolje na vuci kad bi stavio
od 1,8 motora diff..vasa pomoc bi mi dobro dosla..:icon_question:
pozzzz
 
miso320i je napisao(la):
e ovako radi se o bmw e30 320i crko mi je diferencijal
pa me zanima bil dobio sta bolje na vuci kad bi stavio
od 1,8 motora diff..vasa pomoc bi mi dobro dosla..:icon_question:
pozzzz

Poz.

Nebi reko da ces tu nista extra dobiti, efekta.. mini marginalne razlike..
Mozda samo vise posla sam sebi ces napraviti da izganjas jeli pase da se montira kako prvo.. Mozda cak i nema nikakve razlike izmedzu te dvije sorte ni u izgledu ni u kilazi..

Ja bi sjedio smirom :cool:
 
Član
gledaj prijenosni omjer diffa, zavisi šta hoćes, imaš kraće i duže
kraći, brže puni brzine, bolje ubrzanje al je manja konačna brzina
duži, obrnuto
koliko znam, na svaku kocku mozes stavit diferencijal koji hoćes;)
p.s. to su ti oni brojevi 3,75 ; 4,1 i slično
što je broj manji, diff je duži
 
Sto manji motoric veca cifra... lakse brze ubrzanje..

ali zato bjezi od autoputa :D ima da bude 6000 obrtaja a vozis 90 na sat :D

--
trebas reci sta bi volio da postignes sa svojim autom... ???
pa da ti odgovorimo...
 
Član
@tarik_kadic: ovaj bmw ima 92kW ako je stariji tip -k-jetronic ili 95kW ako je motronic, tako da nije slab motoric:D
jest mozda za tvog audija, al u globalu nije:lol:

evo nadjoh da mu je kocka 90-to godiste, znaci da je siroka stopka i motronic - 95kW
vjerovatno si stavio dug diff ako kazes da je losije ubrzanje, al ti je sad svaka brzina duza sto znaci da u svakom stepoenu prenosa mozes postici vecu brzinu nego sto si mogao sa starim diferencijalom;)
ako zelis bolje ubrezanje, trazi kraci diff i rijeseno
 
edoze je napisao(la):
@tarik_kadic: ovaj bmw ima 92kW ako je stariji tip -k-jetronic ili 95kW ako je motronic, tako da nije slab motoric:D
jest mozda za tvog audija, al u globalu nije:lol:

evo nadjoh da mu je kocka 90-to godiste, znaci da je siroka stopka i motronic - 95kW
vjerovatno si stavio dug diff ako kazes da je losije ubrzanje, al ti je sad svaka brzina duza sto znaci da u svakom stepoenu prenosa mozes postici vecu brzinu nego sto si mogao sa starim diferencijalom;)
ako zelis bolje ubrezanje, trazi kraci diff i rijeseno

e pa to mi i treba da mi je malo bolji u startu nista vise jer ovaj mi razvalci u drugoj i trecom nikad presaltat razumijes

miso320i je napisao(la):
edoze je napisao(la):
@tarik_kadic: ovaj bmw ima 92kW ako je stariji tip -k-jetronic ili 95kW ako je motronic, tako da nije slab motoric:D
jest mozda za tvog audija, al u globalu nije:lol:

evo nadjoh da mu je kocka 90-to godiste, znaci da je siroka stopka i motronic - 95kW
vjerovatno si stavio dug diff ako kazes da je losije ubrzanje, al ti je sad svaka brzina duza sto znaci da u svakom stepoenu prenosa mozes postici vecu brzinu nego sto si mogao sa starim diferencijalom;)
ako zelis bolje ubrezanje, trazi kraci diff i rijeseno

e pa to mi i treba da mi je malo bolji u startu nista vise jer ovaj mi razvalci u drugoj i trecom nikad presaltat razumijes

a jest siroki stop 95 kw je
 
Top