Trazim savet oko ugradnju plina u Audi A6 Allroad 2.7 biturbo??

Trazim savet oko ugradnju plina u Audi A6 Allroad 2.7 biturbo??

Član
Planiram da kupim Audi A6 Biturbo 2.7 motor i hocu da ugradim plin u njega.
Ima li neko nekakva iskustva i preporuku gde i kod koga ugraditi plin...i naravno koji proizvodjac????????
 
Član
Što se proizvođača tiče, samo LOVATO ili ZAVOLI, oni su ti najbolji a gdje i kako, to se raspitaj tamo u BL, gledaj da garancija bude što veća :icon_smile:
 
Član
izgleda da se za turbo benzince ne može ni ugradit plin, dobro se to raspitaj
jer skoro pričao sa tipom na taxiju koji ima Golfa 6 1.2 TSI, htjeo ugradit plin, rekli mu ne može :icon_confused:
vjerovatno zbog postojanja turbine (moja pretpostavka) a možda je i neki drugi razlog
 
Član
[/align]

Ko kaze da ne moze turbo u benzince znam tipa koji ima audi a4 2003 godiste 1.8 turbo 150 hp i ima plin sekvent i fercera bez problema​
 
mozda je problem ako je s 3 klipa
a sto se tice autora teme da se i njemu obratim ugradi LOVATO i budi miran a i kad ugradis gledaj dobro gdje tocis plin i to je to normalno gledaj da ti ugradi onaj ko je opremljensa dobrom radnjom i dijelovima jer ce ti taj isti majstor raditi kasnije i servise da ti se nebi desavalo da sutra dodjes i hoces da zamjenis filter obicni a on nema i da te vuca par dana za neko filter koji ne kosta vise od 5 KM
to je to Pozzdrav
 
Član
Plin se može ugraditi na sve. Plin na turbake ide bez mnogo problema. Dosta problematična je bila ugradnja plina na motore sa direktnim ubrizgavanjem ;) Al i to nije neki bauk danas za dobar servis. Ugradnja je skuplja i problematičnija al je moguća.
 
Član
da ali mu plin nece raditi tipa ispod 2000 i iznad 5000 obrtaja, tad radi na benzin. isao drug sa slicnim motorom i tako bilo
 
Član
Moze plin u sve samo ako je kvalitetna ugradnja, a licitaciju u obrtajima ne shvatam pogotovo to ispod 2k?!


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
 
BHT Ovisnik
moze na plin prijatelju i da ti pali i da ne prebacuje ikako na benzin u blokadi, a druga je stvar sto se stavi da prebacuje na benzin na 5 RPM, a to da ne radi ispod 2 RPM ... ?
ja imam turbo benzinca 200ks i radi bez problema;)
 
Super Moderator
Ma radi on kako oni naprave
Samo dobro pazi kod kupovine tog auta, dobro se raspitaj i provjeri porijeklo tog allroad-a.. Njemu 25 litara da potrosi nije nista vjeruj mi.. Ja sam imao 2 ta audija, pun rezervoar izmedju 350 i 450km
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
mozda je problem ako je s 3 klipa
nije 3 klipa, i nema TSI-a sa 3 klipa,
osim toga 3-cilindirčni motori se ugrađuju u polo i fabiju,
NE u Golfa, u njega idu 4-cilindarski 1.2 TSI sa 86 /105 KS
 
Član
Plin se moze ugraditi u sve pa cak i u turbo dizela, a kamoli turbo benzinca. Nadji dobar servis koji ugradjuje ozbiljne uredjaje i nemas nikakav problem, kakvih 2 i 5 000 rpm, to su verovatno ugradjivali venturi plin, a u turbaka MORA seqvent ako mislis da normalno radi. I seqventu su dosta pale cene tako da nece biti skupo kao nekada.
 
Top