Track days ?

Track days ?

Super Moderator
da da, 100€ je tamo, jbg.. platis 100€ da potrosis 100€ goriva, poderes gume, kocnice, auto i jos ne daj boze zabijes se... jos da im placam :D
 
Član
Pa šta bi ti, džaba?
Za vikend je u Zalužanima bio Fiat Grande Punto Cup track day i 20-minutna vožnja je bila 100 Eura.
 
Član
Pa šta bi ti, džaba?
Za vikend je u Zalužanima bio Fiat Grande Punto Cup track day i 20-minutna vožnja je bila 100 Eura.
jel ti razumjes da ja imam auto :) ! @allroad pa jbg u tome je i čar tracka da upoznas granice auta a ne da se divlja po cestama .
Mislim da se to lako moze izorganizirati finu akontaciju napraviti naci nekog profesionalnog vozaca da odradimo kratki drivers breafing. 90% je nas ovde sto misle da znaju voziti a zapravo 90% pojma nemamo
 
Član
jel ti razumjes da ja imam auto :) ! @allroad pa jbg u tome je i čar tracka da upoznas granice auta a ne da se divlja po cestama .
Mislim da se to lako moze izorganizirati finu akontaciju napraviti naci nekog profesionalnog vozaca da odradimo kratki drivers breafing. 90% je nas ovde sto misle da znaju voziti a zapravo 90% pojma nemamo
Znam ja tačno na šta si mislio, to je u Zalužanima skoro svaki vikend, ali nema ništa zvanično.
Ovo je bilo zvanično, platiš da provozaš trkački auto, a svoj auto možeš u Zalužane dovesti skoro svaki vikend kad ima ljudi na stazi, treba samo uhvatiti priliku i provozati se ako nema gužve, i sam sam to mislio, ali još nikad nisam otišao, a mogu kad hoću.
 
Član
e to je pravi info , hvala ! Samo bi da to bude malo ozbiljnije da ima neki smisao, organizacija, cuti neki savjet itd itd ! A ne znam sta cekamo onda ovde na forumu sve neki petrolheadi hvale se na potrosnji goriva nije valjda da vam mašine sto trose 15l ne mogu do banja luke :))))))
 
Član
Pa ako sve ostane na gorivu i placenoj startnini, dobro si i prosao, posebno na Grobniku, koji je jako brza staza i mnogo trosi gume. Najbolja staza za trackday, bar za pocetnika je Navak u Srbiji. Kod njih bude 1 do 2 puta godisnje trackday, a cijene su nize nego na Grobniku. Ta stazica je super jer ima bas fine zone izletanja, pa gdje god izletis velike su sanse da ti nista nece biti, sto kod Grobnika bas i nije slucaj, tamo neki auti cesto zavrse na krovu il poprilicno unisteni. Na Zaluzane bas i ne mozes racunati, tu godinama nije bilo trackdaya, to ovi lokalci sto pricaju moze se uci i sl, to oni mozda mogu i znaju, meni se ne isplati voziti 3 sata do Bl da bi skuzio da se ipak taj dan ne moze na stazu. A organizovanih trackdayova tu bas i nema, bilo je nekih najava prethodnih godina, al nista se nije ostvarilo. Grobnik iako najskuplji, tamo se najcesce moze uzivati u Trackdayu, jer imaju po 1 skoro svaki vikend. Oni imaju mnogo posjetitelja iz Italije i EU, kojim je ta cijena ok. Meni iz Sa je veci problem daljina Grobnika...
 
Član
daleko... a miislim banja luka je svima sredina neka, i meni je sat i pol voznje! citam neki bajkeri pisu 20km cijeli dan al nije to to meni ako nema ozbiljnosti ako su divljaci na stazi i tako to mi ne treba. mislim ako se mi muzemo skupiti 10tak auta ima klub u bl crankshaft tako nekako valjda znaju momci izorganizirati tako nesto
 
Član
Pa jbg zar ne moze se naci bar zajednicki jezik kad su auto u pitanju . Nije to neki bauk par sponzora ...
 
Član
Puno trazis. Ti bi sve u fulu, organizaciju, mjerenje vremena,..., a to sve kosta, a uz to bi i da bude dzabe. Razmisli zasto je na Grobniku i drugim stazama toliko para, jest puno, ali moraju se pokriti troskovi. Ovdje niko nece ni platiti da vozi jer moze za dzabe kad hoce.
 
Član
prvo nisam dzabičar neki naravno da bi platio , drugo mjerenje vremena i ne treba danas svako ima smartphone. cisto radi uzitka nekog razmjene iskustva. Ocigledno da se danas nista ne moze izorganizirati bez entuzijazma nekolicine ljudi
 
Top