Toyotin opoziv za 1,6 miliona vozila

Toyotin opoziv za 1,6 miliona vozila

Član
54776-toyota%20logo.jpg


Japanska "Tojota" donela je odluku o opozivu više od 1,6 miliona vozila zbog mogućeg curenja goriva, saopštilo je Ministarstvo saobraćaja.

Reč je o 16 različitih modela proizvedenih između maja 2000. i oktobra 2008. godine.

Konstatovana su dva problema: minijaturne pukotine koja mogu da se pojave u cevima kroz koje protiče gorivo i na pumpi što može da dovede do isticanja benzina.

Ukupno je registrovano 119 slučajeva, ali kompanija naglašava da do sada nije prijavljena nijedna nesreća zbog ovog nedostatka.

Kompanija "Tojota" opoziva oko 1,2 miliona vozila iz Japana, a u drugim zemljama sveta 421.000, od toga 140.000 modela "avensis" u Evropi, a 280.000 u Severnoj Americi.

Prošle godine ova automobilska kompanija, broj jedan u svetu, bila je primorana da opozove milione vozila zbog različitihj tehničkih problema.
 
Član
smece japansko.. ali respect zato sto priznaju gresku.. drugi bi sutili do smrtnog slucaja..
 
Član
nemogu da vjerujem da se samo japancima desavaju ovakve stvari ili nemaju pojma o autobilizmu (sto cisto sumnjam) ili su do jaja iskreni,sta je sa autima proizvedenim u evropi,ispade da su savrseni ili ih jednostavno boli k*,bitno je da uvale novo auto a za eventualne kvarove koga briga......
 
Član
Astra je napisao(la):
smece japansko.. ali respect zato sto priznaju gresku.. drugi bi sutili do smrtnog slucaja..

:lol::lol::lol::lol::lol:

Samo me jedno interesuje. Jesi sam tražio tu titulu ili si je zaslugama svojim dobio?
Čuj, smeće japansko.:lol:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Astra je napisao(la):
smece japansko.. ali respect zato sto priznaju gresku.. drugi bi sutili do smrtnog slucaja..

:lol::lol::lol::lol::lol:

Samo me jedno interesuje. Jesi sam tražio tu titulu ili si je zaslugama svojim dobio?
Čuj, smeće japansko.:lol:

:lol::lol::lol::lol:
 
Član
igy me imenovao.. pa ocigledno da je smece, sam daje gas, ne koci, pusta benzin, ne valja servo, sta jos treba? da se raspadne u putu
 
OggyBoy je napisao(la):
Astra je napisao(la):
smece japansko.. ali respect zato sto priznaju gresku.. drugi bi sutili do smrtnog slucaja..

:lol::lol::lol::lol::lol:

Samo me jedno interesuje. Jesi sam tražio tu titulu ili si je zaslugama svojim dobio?
Čuj, smeće japansko.:lol:

Jest, oni se ne kvare jer nemaju elektronike
 
Top