Toyota ostaje najveći proizvođač automobila na svetu

Toyota ostaje najveći proizvođač automobila na svetu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Toyota ostaje najveći proizvođač automobila na svetu

1zp5ylv.jpg


Ovih dana, u medijima su se pojavili izveštaji respektabilne konsultantske kompanije IHS Global Insight, prema kojima je ove godine grupacija Volkswagen najveći proizvođač automobila na svetu. Međutim, brojke koje dolaze od samih kompanija govore drugačije - Toyota je i dalje No.1!



S obzirom da su podaci IHS Global Insight objavljeni i u britanskom Guardianu, kompanije su odmah izašle u javnost sa brojem prodatih automobila u periodu januar 2009. godine - septembar 2009. godine. Cela grupacija Volkswagen, u pomenutom periodu od 9 meseci, prodala je 4,361 miliona automobila, što je u odnosu na prošlogodišnjih 4,936 miliona prodatih automobila u istom periodu, pad od 12,1 %. Toyota (zajedno sa svim markama pod svojom kontrolom) u navedenom periodu prodala je 4,937 miliona vozila, što predstavlja međugodišnji pad od 31,7 %.

I pored velikog međugodišnjeg pada proizvodnje, Toyota je i dalje ostala na vodećoj poziciji po broju prodatih automobila.



na zalost Vw-ovaca...:lol::lol::lol:
 
Početnik
kAcA je napisao(la):
bravof pa gdje ces reci vw-OVACA :lol::lol::lol:

omaklo mi se....:lol::lol::lol::lol::lol:

ako me ista moze nasmijet to su komentari VW-ovaca...:lol::lol::lol:

ali i vidi se koliki su luzeri ovi iz VW grupacije pa sami sebe proglasavaju pobjednicima....:lol::lol::lol:

jadno...:lol::lol::lol:
 
Član
Sreća pa nema top ten po prodaji kako bi jaukali neki kad bi vidjeli gdje su tj da ih nema tu:lol:
 
Član
olensoner je napisao(la):
Citava Azija i Amerika samo u Toyotu vjeruju, tako da me to nista ne cudi...

Ajd ti imaj *uda vjerovati u nesto drugo, pa kad te auto ostavi na Route 51, onda ces plakat sto nisi uzeo Toyotu :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top