Toyota MR2 SW20

Toyota MR2 SW20

Evo ga, docekao sam i ovo cudo japanske tehnologije iz 1990. godine :D

Toyota MR2 SW20, 1990.g, 3sge motor, 2.0 16v 156ks, 186 Nm. Fina snaga, mada je Honda brza, ovaj Japanac navodno ubrzava za nesto ispod 8s do stoje, a Honda to radi za sekundu manje, no nema veze, ovo nisam ni uzeo da bi se potezao, ti dani su iza mene do daljnjeg.

Od opreme nema nesto sad previse, no za sad zadovoljavajuce, el. paket: el, prozori, el. retrovizori, centralna, nekih dzidza midza brdo, sto Honda nije imala, pa mi je to sad sve woow :D

Ono najbitnije je da je ovo mid engined, rwd, targa, two-seater i kao slag oni lift farovi sto mi je zelja od malih nogu, ipak sam ja dijete kasnih 80ih :)

Ajmo slike sad:


























Dobre stvari je da je auto kao osnova fenomenalno, bas ono sto sam trazio poslije Honde, da mi neko dodje sada sa 10 milja, ne bi mu je dao, jednostavno sam se zaljubio u autu, trenutno ne mogu naci drugo autu dostupno u BiH koje bi ovo zamijenilo. Prezadovoljan sam. Motor i mjenjac cista desetka, sto se limarije tice jedina zamjerka je oguljen lak i ispucao kit na krovu. Hrdje, a pogotovo trulezi bukvalno nema ni 1%. Interijer nije neka sreca, fali dosta plastikica, ali nije ni los, sjedista i volan ukauju da auto zaista nije puno preslo, jer je sat trenutno na 145 000. Na trapu ima sta da se poradi, lupa lijeva prednja solja, kao zadnji nosac motora.
I to je otprilike to. Planovi su uraditi limariju, mehanicki auto dovesti do potpune ispravnosti, ako ostane sta para poigrati se sa interijerom, neke opruge da dobije manji drop, nista pretjerivati kao sa Hondom, sa ovim auto hocu sljedece ljeto da obidjem Bosnu, Hr, Srbiju i sve obliznje zemlje sto vise mogu i da uzivam maksimalno, jer samo za toga i jeste, svako zakucavanje u pod i sl je cista ludosto. Ok, ne iskljucujem mogucnost da ce i do tga doci, ali zasad samo vozikanje i uzivanje :)

Honda je jos na prodaji, gewind i Keskin su prodane, dao bi je za 3500 ovakvu kakva jeste, ako izvadim mjuzu i jos neke sitnice ide cijena dole, pa ako ima koga ili ima te vi koga zainteresovanog, pomozite da Honda ode i da se krene sa novim projektom :)
 
Slavna MR2-ica ...
Erole , fin izbor auta , i meni po slikama izgleda dobro očuvana ... Super , podržavam te k'o i svi da dalje radiš ! :)
A moram i reći da mi je za čitavu BIH od svih silnih auta , najviše žao tvoje Honde ... Al' šta je tu je , ide ova mašinica ... Zvaćemo mi i ovo auto za godinu-dvije najljepšim JDM-om , u to sam 100% siguran. :D
 
BHT Ovisnik
svaka cast na kupnji, prelijep rijedak auto,nesto sto se u nas ne viđa, vjerujem da je jos veci uzitak voziti je, vjerujem da ce doci u zavidno dobro stanje cim upletes prste u to, također sam veliki fan ovih farova,2ca kolega imaju celice s ovim farovima,uvijek sam kao djete slinio za njima,jos u ove novije celice ima mogucnost namigivanja,strasno :) puno srece s autom

p.s. prepipsaj naziv na garaži :D
 
Hvala ljudi, zahtjevniji je auto dosta od Honde, vec vidim, ali sve ima svoju cijenu :)

Da, da, felge su Kosei Seneka Racing 16ke, ostavio mi ih je Edzi na autu, iako je imao neke 15ke fabricke. Dogovorili smo se nekako da ih ostavi, nisam neki ljubitelj ovih fela, ali fino stoje zasad, mada su mal broj, za ovo auto je minimum 17ka :)
 
Član
kako je sivac prešo na rwd, pa lazo, moro si i ti :p Uglavnom sretno i kvalitetno, to si valjda naučio na Hondi ;) Mislim na enterijer....
 
Legend
druze neka bude sa srecom novi mr2
stvarno steta honde , auto je na daleko bio pojam i zadaca bez ikakve dvojbe !!
sretno u radovima , zna se da ce ih biti :D :D
 
Super Moderator
Nek je sa srecom drug i da se nauzivas! Kad budes sliko, uslikaj kontrol tablu, bas me nesto zanima :)
 
Top