Toyota Corolla pobijedila Ferrari 430 u vožnji unazad

Toyota Corolla pobijedila Ferrari 430 u vožnji unazad

Član
Možete zamisliti koliko bi vozač Ferrarija bio osramoćen kada bi ga u međusobnoj utrci pobijedio vozač Toyote Corolle. No, upravo se to dogodilo u Japanu.
Ova utrka je bila neobična zbog toga što su se automobili kretali unazad. Najveća brzina Ferrarija 430 u "rikvercu" je 82 km/h, dok Corolla može ubrzati i do 106 km/h.

Ukoliko se pitate kako je to moguće, odgovor na to je jednostavan. Corolla je opremljena Toyotinim mjenjačem Super CVT-i. Naime, radi se o automatskom mjenjaču sa kontinuiranim varijabilnim prijenosom. U ovom slučaju nije bitno da li se automobil kreće naprijed ili unazad. Upravo je to tajna Corolline veće brzine i pobjede nad mnogo moćnijim protivnikom.

<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/taimuOY8QWI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Mogu li ja nešto napisati u vezi ovoga ? :D

Ovi japanci koliko su genijalni inženjeri toliko su idiotski narod po nekim idejama. Ova usporedba je "niđe veze", šta su to htjeli dokazati, da posrnula Toyota ipak ima asa u rukavu :icon_question: :D ili je čisto cirkuska predstava u pitanju.
Vau, dobio Ferrarija u vožnji u rikverc, to je jako važna stavka jer inače 90% svih vozača stalno se trka i vozi 100km/h u rikverc, svaka čast Toyoti :D :icon_smile:
 
Član
bas me boli neka stvar kolko mi auto ide u rikverc :D nemaju nista za pokazati pa ce tom glupom rikverc voznjom reci da su bolji? LOL
otkad su ugasili supru pa i celicu toyota nema auta vrijednog spomena u sportskom svijetu
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Mogu li ja nešto napisati u vezi ovoga ? :D

Ovi japanci koliko su genijalni inženjeri toliko su idiotski narod po nekim idejama. Ova usporedba je "niđe veze", šta su to htjeli dokazati, da posrnula Toyota ipak ima asa u rukavu :icon_question: :D ili je čisto cirkuska predstava u pitanju.
Vau, dobio Ferrarija u vožnji u rikverc, to je jako važna stavka jer inače 90% svih vozača stalno se trka i vozi 100km/h u rikverc, svaka čast Toyoti :D :icon_smile:
To ti je kao npr,Toyota dobila Ferari po vecem prostoru u prtljaznjiku,banalna usporedba :icon_question:
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
bas me boli neka stvar kolko mi auto ide u rikverc :D nemaju nista za pokazati pa ce tom glupom rikverc voznjom reci da su bolji? LOL
otkad su ugasili supru pa i celicu toyota nema auta vrijednog spomena u sportskom svijetu

Pametno zbori čovjek.;)
Glupo mi nekad dođe i postaviti koment kad vidim da je on već pljunuo svoju misao, taman sam se i ja nameračio da pljunem nešto.:cool:
Ima vremena, bar ćemo nekad, nadam se, pivo pipiti, ko me zna, zna i da sam uvijek za to.;)
 
Član
bolje bi im bilo da naprave auta koja mogu kocit, nego ona koja idu u rikverc 100 na sat
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
bas me boli neka stvar kolko mi auto ide u rikverc :D nemaju nista za pokazati pa ce tom glupom rikverc voznjom reci da su bolji? LOL
otkad su ugasili supru pa i celicu toyota nema auta vrijednog spomena u sportskom svijetu

Pametno zbori čovjek.;)
Glupo mi nekad dođe i postaviti koment kad vidim da je on već pljunuo svoju misao, taman sam se i ja nameračio da pljunem nešto.:cool:
Ima vremena, bar ćemo nekad, nadam se, pivo pipiti, ko me zna, zna i da sam uvijek za to.;)


velis ba da smo istomisljenici :D naravno da cemo piti pive sad je zagrijalo nema boljeg gasenja zedji od pive i gemista sokove necu da vidim bar dok mi doktor ne zabrani da pijem pivu i gemist :D
a sto kaze astra isla bi ta toyota i sporije u rikverc jadan vozac je pokusao da zakoci ali neide hahhaa
 
Član
nad00.jpg
 
Top