totalna šteta na vozilu, mogucnost uvoza, popravke i registracije???

totalna šteta na vozilu, mogucnost uvoza, popravke i registracije???

Član
Ako je totalna steta na voyilu i hoces da uvezes u BiH, u BiH se ne mogu vise uvesti vozila koja su totalna steta, mogu se samo uvesti za dijelove ali neces moci dobiti papire da ga registrujes. A isto tako zemlje EU imaju sada zakon za auta koja su totalna steta prilikom isplate vlasniku stete, auta koja su totalna steta se odmah sijeku po pola i voze na auto otpad ili u sirovinu zavisi sta se odluci, tako da ih se kasnije ne bih popravljalo jer ta auta vise nisu sigurna za voznju... A to gdje si ti i kako nasao da nije vec auto unisteno da se ne moze praviti ja ne znam :D ali uglavnom ni u BiH se vise ne moze totalna steta uvesti za popravak i registraciju i voznju opet, nego se samo mogu uvesti za dijelove i nista vise.
 
Poslednja izmena:
Član
hvala na odgovoru, a ovo gore sto sam napisao je 100 °% provjereno, naime radi se o jednoj skandinavskoj zemlji, dovoljan je polomljen retrovizor, razbijena sajba i jos 2-3 sitnice..
p.s. poljaci ne daju nijednom autu zastati na "otpadu" :), masovno odvoze..
 
Član
Pa nayovi carinu nasu pa pitaj mozda nasi to nece teretiti kao totalna steta ako je samo tako par sitnica na autu, bolje ti je nazvati ih pa provjeriti ;)
 
Član
zavisi ko vrsi procjenu. njemacki standard za totalnu stetu da proglase auto dovoljno je da ima samo ostecenje na krovu i oni ga proglase totalno.samo nek je malo krov ostecen dal nesto palo na njega ili tako nesto oni to totalku proglase
 
Član
svim vozilima koja tu dodju je proglasena totalna steta, a pitao sam vec jednog prijatelja koji radi na carini i kaze da se takva vozila mogu registrovati ovdje, ali bio mi je nekako nesiguran sto mi je i sam potvrdio, tj. nije siguran upotpunosti, zato sam se ovdje obratio..sto se tice ove cijele price sve je istina 100% to potvrdjuje i gore naveden primjer Njemacke,
 
Član
Samo druze kad dovezes takvo auto na carinu oni ti daju 10ak dana fore da popravis pa da onda carinis jer nema vise da carinis razbijeno. kad dodjes na carinu ako je razbijeno prvo popravis pa onda carinu zavrsis jer to znam zbog prijatelja koji dovoze auta i kako rade
 
Član
auto na kojem je proglasena totalna steta, o bilo kojem obimu stete da se radi, ako je proglasena totalna steta unutar eu, ne moze se registrovati kod nas, zato sto takvim vozilima pored broja sasije u sistemu proizvodjaca stoji da su totalna steta.
osiguranja prilikom likvidiranja takve stete obavjestavaju proizvodjaca jer ne dozvoljavaju da jednom vec otpisani predmet bude ponovno u opticaju.
znam za takvih barem 10 slucajeva, auta koja su bila u poplavi, koja se nisu mogla ovdje registrovati a na zapadu prodati kao automobili.
ako zelis sebi malo neizvjesnosti u zivotu i kocke sa para upusti se u ovu avanturu
 
Član
da sam se htio kockati i rizikovati s tim, ne bih se ovdje obratio, u svakom slucaju hvala, uvijek ima mjesta za dodatne provjere mada ako je situacija zaista takva ne preostaje nista nego se pomirit s tim
 
Član
neku noc sam u slicnoj temi dao odgovor.
mozes uvest al placas carinu na auto kao da je ispravno plus na tu cijenu se dodaje izlazak komisije na procjeenu stete i jos te zakolju na cijeni
 
Član
ne moze se taj osteceni auto ocarinit dok se ne popravi, da budemo jasni. Ovo ti pisem iz prve ruke jer sam to skoro uradio, pogledaj u mojoj garazi pa ces vidjet da je i moj auto bio ostecen nesto sitno, ali svejedno se nije mogao ocarinit dok se nije popravio. Znam covjeka koji uvozi razbijena auta, ima ih na stanju koliko hoces, tek nakon sto se poprave radi papire
 
Član
ok Armin, popravka je najmanje bitna , a jel se moye auto kojem je deklarisana totalna steta nakon popravke registrovati ovdje u BiH
 
Top