Tipo 1.6 DOHC, diskovi skripe pri kocenju?

Tipo 1.6 DOHC, diskovi skripe pri kocenju?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pomoc, pls. Zamijenio sam diskove i plocice na Tipu, novo potpuno, ali sada po principu kako-kad uzasno skripi kad kocim, pa me iritira, a i raja zine u auto ko da se raspada, pa me zanima da li je to neka faza uhodavanja tih diskova i plocica, ili da ih podmazem necim?

Jos nesto, kocnica je nekad super, kako treba, a nekada skroz nisko hvata. Jel moguce da je u pitanju glavni kocioni cilindar?

Osim toga, auto je jurilica prava...:D
 

edo

Član
nebi trebalo da je faza uhodavanja,jer kad se oni zamijene samo treba malo lakše i opreznije voziti
da se uklope kako treba,ali nema šanse da škripe...da ti nije uvalio majstor nake polovne a mazno
nove,naravno ako nisi bio tu za vrijeme zamijene...
 
djulba je napisao(la):
nebi trebalo da je faza uhodavanja,jer kad se oni zamijene samo treba malo lakše i opreznije voziti
da se uklope kako treba,ali nema šanse da škripe...da ti nije uvalio majstor nake polovne a mazno
nove,naravno ako nisi bio tu za vrijeme zamijene...

Ma nije, majstor je ok, diskovi i plocice nove 100%...A vozio sam pazljivo, nista naglo, sve ok, samo eto nesto skripi odvratno...

Ma sutra mu vozim da rijesi to, hvala na helpu...pozz.
 

edo

Član
sretno...znam koliko to nervira,ali ja sam to riješio zamijenom disk pločica...
 
Član
Inace kad se mjenjaju pakne, treba ih osmirglat malo 1 mm..
Jer je gladak sloj pocetni, i treba malo dok se ne skine taj prvi sloj, onda je okej.
Podmazivanje i slicno, nikada !
 
Član
Desi se da neka kombinacija plocica/diskova jednostavno ne ide zajedno i imas takve efekte, ili da su plocice znj marka, nema veze sto su nove.
 
Ma moguce je, sa starim nije bilo tih problema, ali bili su istroseni, tako da sam morao mijenjati...

A imam iskustvo skripanja i sa VW Golf MK3, ista stvar, samo su u pitanju bili zadnji dobosi...i to niko nije znao eliminisati...
 
Član
Vjerojatno ce biti sto su nove! Pa nisu jos legle kako treba, tj kad se malo potrose prestat ce! A ako je nekada niska pedala, treba provjeriti! Jel ti ozracio cilindre kada je sve uradio?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top