Testne tablice

Testne tablice

Član
kolega je prije par dana kupio kombija nekog izaslo ga je 100 km vaze na 5 dana, od papirologije mislim da treba samo saobracajna, al opet nek ti neko potvrdi, ili najsigurnije pozovi neku poslovnicu u koja ti je u blizini pa pitaj
 
Član
Testne = probne table:

- Ispuniti zahtjev od MUPa
- Polica (na para dana koliko ti treba, obično 3-5) jedan primjerak police ide na MUP, jedan ostaje tebi
- 4 KM takse koju uzimaš u pošti
- 5 KM uplate na račun (preko banke)
- Kopija osobne iskaznice vozača (to je onaj koji će voziti auto nakon vađenja tablica)
- Račun i/ili ugovor
- Kopija prometne i vlasničke

Napomena: probne tablice možeš vaditi samo jednom godišnje
 
Član
posalo sam stare tablice u njemacku da se odjavi auto.. Sad imam samo kopiju velike knjige, moram li cekat papire od odjave da bi izvadio TT table jer poslje cu morat na carinu, tehnicki...
 
Legend
Isto to su i meni prenijeli, uslov je min. 5 dana moras uzeti i ne mozes predati za registraciju dok ne vratis probe...
Al 100% tacne info. mozes dobiti samo u lokalnom MUP-u gdje pripadas... ;)

Znaci saobracajnu i licnu u ruke i u MUP... ;)
 
Član
veliku knjigu i racun kopiraj i ovjeri normalno moras sacekati odjavu, ako mislis carinit vozilo odmah i nakon toga registrovati otidji u osiguranje i uzmi polisu na godinu dana normalno ona ce ti vaziti i kod registracije kasnije znaci dok carinis vozilo i sacekas carinske papire mozes se vozati na probnim tablama koje ce te u ovom slucaju kostati cca 20 KM... pozzzz
 
Legend
elvis_h je napisao(la):
veliku knjigu i racun kopiraj i ovjeri normalno moras sacekati odjavu, ako mislis carinit vozilo odmah i nakon toga registrovati otidji u osiguranje i uzmi polisu na godinu dana normalno ona ce ti vaziti i kod registracije kasnije znaci dok carinis vozilo i sacekas carinske papire mozes se vozati na probnim tablama koje ce te u ovom slucaju kostati cca 20 KM... pozzzz

Volio bi da si u pravu, jer bi mi to odgovaralo... :cool:

Ja sam zvao BIHAMK a to mi je potvrdio i prijatelj koji vodi jednu osiguravajucu kucu... za probe sada po tom nekom novom zakonu ide posebno osiguranje... :icon_sad: jer sam isto mislio uraditi, uzeti odmah na godinu dana... al mi rekose drugacije... :icon_confused:
 
Član
Nije istina da probne tablice moraš izvaditi na minimalno 5 dana, ja sam u ponedjeljak vadio na 3.
-I da, posebna polica ide za probne tablice, e sad dali ih možeš izvaditi samo na temelju kopije velike knjige, kako ti kažeš, to čisto sumnjam, ali najbolje da se raspitaš u MUPu. Mislim da bi ti trebalo i originalni račun za kupovinu vozila. Ja sam ti napisao, u normalnim okolnostima što trebaš za probe....
 
Član
znaci nista dok ne dodje odjava... veliku knjigu sam poslao a ne mogu je ovjerit bez orginala. i koliko iadje to posebno osiguranje 3-5 dana???
 
Top