tdi u golfa 2

tdi u golfa 2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako znam da ima milion tema u vezi ovog,al nema ni jedna na jenom mjestu,ima projekata,al treba 2 dana da bi sve iscito,i posastavljo
znaci
sad imam golfa 2 obicni dizel 1991 god,za jedno 2 mjeseca treba da mi stigne vento 1.9 tdi 90ks 1997 god
sve sto god ko zna nek pise
imam citavo auto i sve prepakujem,motor,isntalaciju,trapove,abs,inst tablu,sjedista

ko je imo sa ovim iskustva nek pise,da znam cemu da se nadam
znam da motor nije problem prebacit,i instalacija nebi trebala bit problem posto imam citavu i samo,vadim iz venta i stavljam u golfa,sjedista isto,inst tabla je mozda najveci problem,sta je sa abs-a nebi i to trebo bit problem ja mislim,
i cuo sam da su papucice gasa,koc i kvacla,isto malo zaje*ane prepravit,al sam isto cuo da od nekog seata tdi pasu saraf na saraf na golfa

i sta mogu sa motorom,posto je stranac ocul ja njega moc ocarnit i uradit legalan atest

hvala i pisite
 
Član
Drug poznat mi je posao veoma, jer ja sma td 1,9 ubacio nisma tdi-a radi upravo tih zajenabcija hidro kvačilo, papučica garsa i komande dole...veliki je to posao nije nemoguć al ja nisam imao sve...Kad imaš tako drugo auto na kojem je sve i prebacuješ samo dobar majstore je treći dan upali tj, elektičar toliko od mene...pozzzz:cool:
 
Član
Pitaj clana GreenDevil on je to radio, njemu je CODE_KR sa foruma to sve spojio i odradio , imao golfa 3 tdi i sa njega sve prebaceno u golf2 motor, trapovi, ins.tabla sjedista ..:)

A i Liga ti moze pomoci kontaktiraj ih
 
Ima ovde clanova koji su to radili na isti ili slican nacin pa ce ti dati konkretne odgovore ali sto se tice ABS-a, ako ti neodgovarale glavicine sa amortizerima ABS zaboravi... ako sve pasalo, ima tu finog posla da se to sve poslozi da bi to radilo ali velika ti je olaksica ako imas kompletno auto pa samo prebacujes.. u svakom slucaju nek' je sa srecom...

p.s. sto se tice motora i carinjenja.. ma ako ti je dizel motor u autu, nemoras se zajebavati oko toga.. svugdje se smatra potrosna roba samo kod nas neki bitan dio.. sto ne gledaju ostale brojeve dijelova koje je fabrika oznacila.. samo je sasija licna karta ostalo je sve potrosna roba ;)
 
Član
bad_look je napisao(la):
Drug poznat mi je posao veoma, jer ja sma td 1,9 ubacio nisma tdi-a radi upravo tih zajenabcija hidro kvačilo, papučica garsa i komande dole...veliki je to posao nije nemoguć al ja nisam imao sve...Kad imaš tako drugo auto na kojem je sve i prebacuješ samo dobar majstore je treći dan upali tj, elektičar toliko od mene...pozzzz:cool:

znam da si ti ubacivo 1.9 td,to sam i ja konto,al posto imam komplet auto tdi ,to cu i uradit
cekam samo da mi neko,ko je ovo radio kaze za ove papucice,cuo sam negdje da paso dal od toleda il ibize saraf na saraf
a sto se tice majstora nece bit potrebe,to cemo sve mi rijesit u garazi,nemaora bit za tri dana nek upali nakon sedam mi zadovoljni,elektricar nece imat uopste posla posto stavljam svu novu instalaciju,a i instrument tablu

hvala i pozz

adi187 je napisao(la):
Pitaj clana GreenDevil on je to radio, njemu je CODE_KR sa foruma to sve spojio i odradio , imao golfa 3 tdi i sa njega sve prebaceno u golf2 motor, trapovi, ins.tabla sjedista ..:)

A i Liga ti moze pomoci kontaktiraj ih


cekam ih da oni sta prozobre :D

FirellesMonster je napisao(la):
Ima ovde clanova koji su to radili na isti ili slican nacin pa ce ti dati konkretne odgovore ali sto se tice ABS-a, ako ti neodgovarale glavicine sa amortizerima ABS zaboravi... ako sve pasalo, ima tu finog posla da se to sve poslozi da bi to radilo ali velika ti je olaksica ako imas kompletno auto pa samo prebacujes.. u svakom slucaju nek' je sa srecom...

p.s. sto se tice motora i carinjenja.. ma ako ti je dizel motor u autu, nemoras se zajebavati oko toga.. svugdje se smatra potrosna roba samo kod nas neki bitan dio.. sto ne gledaju ostale brojeve dijelova koje je fabrika oznacila.. samo je sasija licna karta ostalo je sve potrosna roba ;)

ja mislim da pasu amortizeri i glavcine,zato sto moram i trapove mijenjata trapovi sa venta pasu na golfa
ma jest dizel,al necu da se zajeba*am,da krenem nedje preko granice pa da me zajeba*aju,da to ubacujem isto 1.6d nebi ni ja nista radio al posto je tdi moracu

hvala poz
 
Član
Kada imas cijelo auto, nema sta biti komplikovano , osnovno pravilo je samo polako ako hoces kvalitetno, i nemoj fuserit!
To nista nije problem ubaciti sto planiras, slazem se da ima malo prepravke, ali nije nista sto je nemoguce, kada ljudi ubacuju iz r32 motor i komplet sve u keca i dvicu to je maciji kasalj,
ja sam u keca natrpao AFN-a 110KS sa servom,klimom i mjenjacem sve komplet iz passata delfina, znaci nista nije isto, jesam se polomio od posla, ali isplatilo se..
A ako hoces da ti je jos lakse nahvataj negdje seata ibizu linija ona '97-'98god. sve pase na dvicu cak na tvoju godinu i instalacija ista direkt ubadas u tablu osiguraca...
 
Član
almyr je napisao(la):
Kada imas cijelo auto, nema sta biti komplikovano , osnovno pravilo je samo polako ako hoces kvalitetno, i nemoj fuserit!
To nista nije problem ubaciti sto planiras, slazem se da ima malo prepravke, ali nije nista sto je nemoguce, kada ljudi ubacuju iz r32 motor i komplet sve u keca i dvicu to je maciji kasalj,
ja sam u keca natrpao AFN-a 110KS sa servom,klimom i mjenjacem sve komplet iz passata delfina, znaci nista nije isto, jesam se polomio od posla, ali isplatilo se..
A ako hoces da ti je jos lakse nahvataj negdje seata ibizu linija ona '97-'98god. sve pase na dvicu cak na tvoju godinu i instalacija ista direkt ubadas u tablu osiguraca...

ma znam sve sto kazes,sta ljudi sve urade ovo je bas macji kasalj

a sto se tice seata,dzekovi mi neigraju nikaku ulogu,zato sto stavljam sve od venta i instrument tablu i tablu osiguraca i instalaciju,samo neznam sta je sa papucica
samo bi mozda stavio tapacirunge od seata,cuo sam isto da pasu od toleda tapacirunzi pasu na golfa sa 4 vrata,a u mene je 2 i sad neznam dal bi pasali tapacirunzi ot ibize 1997-1998
 
ako su 3 vrata pasu ti od mk3 3 vrata tapacirunzi...
ja mislim da sam ti vec pisao preko PM detalje...
papucice pasu,samo trebas kvacilo od passata 3 ili seat toleda stara tipa, a to za tapacirunge od toleda na golfa prvi put cujem, moracu to probat
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
ako su 3 vrata pasu ti od mk3 3 vrata tapacirunzi...
ja mislim da sam ti vec pisao preko PM detalje...
papucice pasu,samo trebas kvacilo od passata 3 ili seat toleda stara tipa, a to za tapacirunge od toleda na golfa prvi put cujem, moracu to probat

e malo smo se oporavili od NG i idemo opet

@GreenDevil jesi mi nekad davno piso,da ti iskreno kazem da sam i zaboravio

al nije ni bitno,nije ni tebi problem opet napisat
znaci papucice toledo il passat 3
sta mi je sa saltace,jel to problem zbog sajli
ocul moc ugradit airbag-ove,i abs

a sto se tice tapacirunga od toleda,mozda krsim pravila zbog oglasa al ne izbrise admin
http://www.pik.ba/artikal/4272936/kozni-profilisani-enterijer-seat-toledo-moguce-ubaciti-u-golf-2/
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
pasu sjedista bez prepravki ali za tapacirunge ne vjerujem, mozda sa prepravkama ali na saraf ne vjerujem

neznam pojma u mene je 2 vrata pa se i ne zamaram puno

de ti meni reci sta je sa saltace,imal tu kakvi prepravki sa tdi na mog cadju
 
boleM je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
pasu sjedista bez prepravki ali za tapacirunge ne vjerujem, mozda sa prepravkama ali na saraf ne vjerujem

neznam pojma u mene je 2 vrata pa se i ne zamaram puno

de ti meni reci sta je sa saltace,imal tu kakvi prepravki sa tdi na mog cadju

pasu sajle mjenjaca u dvicu, pase sve na saraf sto se tice motora i trapova, pasu i pedale samo je pozeljno kvacilo od toleda ili passata 3 jer pase na saraf bez prepravki

ako ti nije daleko dodjes u Srebrenik i vidis kako sve izgleda na mom golfu
 
Član
LSD je napisao(la):
a dodje li tebi auto???

nije jos,trebo bi polovinom februara stic posto ima pikel do kraja februara,i nece vise produzavat zato sto moraju u njega ulozit dosta para da bi mogo dobit opet pikel,inace to mi je od rodjaka vento i dolazi 100%

GreenDevil je napisao(la):
boleM je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
pasu sjedista bez prepravki ali za tapacirunge ne vjerujem, mozda sa prepravkama ali na saraf ne vjerujem

neznam pojma u mene je 2 vrata pa se i ne zamaram puno

de ti meni reci sta je sa saltace,imal tu kakvi prepravki sa tdi na mog cadju

pasu sajle mjenjaca u dvicu, pase sve na saraf sto se tice motora i trapova, pasu i pedale samo je pozeljno kvacilo od toleda ili passata 3 jer pase na saraf bez prepravki

ako ti nije daleko dodjes u Srebrenik i vidis kako sve izgleda na mom golfu

cucemo se
 

LSD

Član
kad ti dodje auto i kad pocnes rastavljat sve ce ti biti mnogo jasnije....
nemoj se bojati uci u projekat...i dobro pazi kad budes "vakume skidao-vracao......dobro sebi izbiljezi"

green zna zbog cega ti ovo govorim :icon_twisted::icon_twisted:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top