Tata Grande MkII

Tata Grande MkII

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
tata-grande_05.jpg


Indijski Tata Motors je početkom 2008. godine na Salonu automobila u Nju Delhiju (New Delhi Auto Expo), između ostalog, javnosti predstavio i novi model nazvan Sumo Grande, koji je za modelsku godinu 2010. već doživeo i svoje prvo osveženje ali i promenu imena u Tata Grande MkII.

Promene nisu velike i podrazumevaju više hroma na prednjem grilu, bočne zaštitne lajsne i retrovizore sa integrisanim žmigavcima, a u unutrašnjosti novi volan i manje izmene centralne konzole.

tata-grande_01.jpg


Sem navedenog, Indijci su poradili i na poboljšanju komfora, kao i na smanjenju buke i vibracija.

tata-grande_04.jpg


Ovo vozilo sa tri reda sedišta i međuosovinskog rastojanja od 2550 mm inače pokreće četvorocilindrični 2,2 litarski turbo-dizel motor nove generacije sa direktnim ubrizgavanjem i snagom od 120KS i 250 Nm obrtnog momenta.

Kupcima je dostupan u tri paketa opreme (GX, EX i LX), a cene u Indiji se kreću od (preračunato) 9.500 do 11.100 evra.
 
Član
e ova platforma starog Pajera ce docekati 22. vek... Ovo je N-ti dzip koj je iskoristio.
Kao od kineza, i ovog me je strah... vozio sam ovakve divljake pa govorim s razlogom.
 
Član
Neznam sta da kazem za ovaj model, al ovi iz Tata Motors odlucili da se rasire po svetu i to je...:icon_mad:
 
Član
Ovo bar po dimenzijama liči na auto za razliku od onog drugog njihovog modela i ni po čemu mi se ne sviđa...Trebaće njima finih godina u auto industriji da kakav takav kvalitet dostignu...
 
Član
Dzaba mi ne treba, kao ni onaj napricani Nano:icon_mad: Ovo sranje ima goru platformu neo Yugo:icon_mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top