tastatura na bosanski?

tastatura na bosanski?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
maloprije obarao sistem i samo mi na engleskom ponudjeno da stavim tastaturu.e moye li se skinuti sa neta da se ubaci i da bude na bosanskom.nervira me ovo jer jer su ynakovi raybacani slomi se trazeci :icon_mad::icon_mad:
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
maloprije obarao sistem i samo mi na engleskom ponudjeno da stavim tastaturu.e moye li se skinuti sa neta da se ubaci i da bude na bosanskom.nervira me ovo jer jer su ynakovi raybacani slomi se trazeci :icon_mad::icon_mad:

nemoguce... trebalo bi da ima ponudjeno bosanski (latinica i cirilica)
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
maloprije obarao sistem i samo mi na engleskom ponudjeno da stavim tastaturu.e moye li se skinuti sa neta da se ubaci i da bude na bosanskom.nervira me ovo jer jer su ynakovi raybacani slomi se trazeci :icon_mad::icon_mad:

ides u control panel i nadjes REGIONAL AND LANGUAGE OPTIONS i tu izaberi jezik kojim hoces i probas pisati,ako ti neprebaci na bosanki onda ce ti kod sata dole biti ikonica sa EN i odes tu i prebacis na bosanski bice ti ENG i BOS.
 
Član
pa brate promjenu u control panel-u.........regional and language options.......pa idi na Languages pa Details i Add pa nadji Bosanski ili Hrvattski ili Srpski eto to ti je bar najlakse :D

kad izaberes Bosanski izbrisi Engleski a vidim da su ti vec pisali kako sta ide hehehe :p
 
Legend
Start-Settings-Control Panel-Regional and Language options,pod karticom Language odaberes details,i ides na add,pa onda dodaj hrvatski jezik i postavi ga kao primarnog,a engleski mozez brisati.Nadam se da sam ti dobro objasnio;)
 
Član
na slavenskom jeziku ukupno sa nasim domicilnim znakovima trebalo bi biti da ima taj font na pocetku instalacije, pita te za vremensku zonu i za jezik/font...nadji na cd-u pa ubaci fajl u sistemsku mapu...a ako zelis bas bosansku tipkovnicu kupi onu sa čćšž pa stavi na vrh cevap :cool:
 
Član
to sam probao. nema tu jer sam neku veryiju performmance instal tako da nema ponudjeno ni bosanski ni hrvatski ni srpski. moye li se naknadno ubaciti :icon_smile:
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
to sam probao. nema tu jer sam neku veryiju performmance instal tako da nema ponudjeno ni bosanski ni hrvatski ni srpski. moye li se naknadno ubaciti :icon_smile:

pogledaj malo ima tema bas o tome sam prije nekog vremena pisao, ima lijeka za to, potrazi po forumu, sigurno ces naci moju temu u kojoj je objasnjeno sve oko toga
evo nasao sam ti:
http://www.bhtuning.com/windows-xp-performance-edition-promjena-jezika-t-57716-2.html
 
Legend
ako se ne snadjes do sutra....imam na drugom racunaru Croatian language pack.....pa ti uploadujem,uglavnom samo to instaliras,restartujes racunar,i sve ti promijeni na hrvatski...citav xp pa i tastaturu
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
hvala druye eo potrayio sam tvoju temu sad cu to i uraditi;) zahvaljujem

ne radi onaj link :(
pretpostavio sam da ne radi vise, ajd kad budes online, posalji mi u pm mail da ti posaljem sve sto ti treba preko msn ako hoces
 
Član
ma ja se samo zadesim u to vrijeme na forumu kad neko pita nesto hehehehehehehe
rado cu svima pomoci, ako mogu ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top