Tajms skver u Njujorku samo za pešake

Tajms skver u Njujorku samo za pešake

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
new%20york%20times%20square.jpg


26 Maj, 2009
Tajms skver u Njujorku samo za pešake
Autor auto 11:22 Permalink Komentari (0) Vesti Back Translate to english

Čuveni trg u Njujorku, Tajms skver, od juče je zabranjen za automobile koji više neće moći da cirkulišu kroz pojedine ulice Brodveja.

Gradske vlasti su saopštile da je zabrana doneta u korist žitelja "Velike jabuke" jer će smanjiti zagađenje vazduha, saobraćajne nesreće i gužvu oko skvera poznatog kao "raskrsnica sveta".

Zvaničnici se nadaju da će nova pešačka zona omogućiti Njujorčanima i posetiocima da mirno šetaju ovim delom grada koji je jedan od njegovih glavnih turističkih atrakcija.
"Dobro je za saobraćaj, a dobro je i za biznis", kazala je koordinator za gradski prevoz Džanet Sadik-Kan.
Gradonačelnik Njujorka Majkl Blumberg je tim povodom izjavio da će čuveni trg, koji je dosad redovno bio zagušen žutim taksijima, biti ponovo vraćen pešacima.
 
Član
Kolika je guzva, pa bolje je pjeske hodati...Ja se i u Tuzli iznerviram kad vidim guzvu kod Inter auta, a odavdje bih se odselio :lol:
 
Svidja mi se ideja,iako ja nemam od toga nista,ali stvarno svaka slika ovog Times Squer uvijek guzva,puno auta,sranje.;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top