tacho problemčič...

tacho problemčič...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

edo

Član
e ovako danas sam mjenjao tacho na MK3 i sve je u redu samo na staroj tacho tabli pokazivač temperature motora uvijek je bio između
80 i 90,a sad je između 70 i 80...

dali je do table,otišao sam električaru koji kaže ako radi ventilatora sve je ok,a ovaj drugi kaže da je moguće da je tabla sa benzinca 1.6
da je kod njega indikator temperature drugačiji i da je to,ali kaže da nema frke...

šta vi mislite o svemu ovome???ja sam zbunjen malo,ali ne vračao se u kiseljak...
 

MyX

Član
...ma rekoh ti ne boj se i vozi, ako ti bude bas smetalo, nemoj vaditi tacho, izvadi motor i ubaci 1.6, neces imati problema:D:D:D:D
 
Legend
MyX je napisao(la):
...ma rekoh ti ne boj se i vozi, ako ti bude bas smetalo, nemoj vaditi tacho, izvadi motor i ubaci 1.6, neces imati problema:D:D:D:D

hehe tako je :D

a za ovo neznam bas,ma nije to nikakav problem,samo sad kad ti bude na 90 onda se ustvari pregrijao :icon_biggrin:
 
Član
enesss je napisao(la):
MyX je napisao(la):
...ma rekoh ti ne boj se i vozi, ako ti bude bas smetalo, nemoj vaditi tacho, izvadi motor i ubaci 1.6, neces imati problema:D:D:D:D

hehe tako je :D

a za ovo neznam bas,ma nije to nikakav problem,samo sad kad ti bude na 90 onda se ustvari pregrijao :icon_biggrin:

Otkud ti ovo? Ako je na 90, to je njegova radna temperatura, ni mm gore ni dole ako je sve ispravno.....ako mislis da bombam dodji pa te provozam :)
 

IGY

Član
to ti je tabla od slabijeg motora i nije ti to nikakav problem , samo prati ako ti uvjek stoji na istom mjestu to ti je to, a imas i lampicu ako se motor pregrije koja ce se upaliti, nista ne brini, a moze biti i da je cackano sta po tabli i da se pomakla malo zavojnica od temperature. znaci samo pici kao da je sve normalno, i nebrini, jeli ti sve ostalo frcera, gorivo, rpm, km/h, i ostale dzidze
 

edo

Član
ostalo je sve ok,ma niviknut ču se već,a to da je 90 pregrijavanje je zaista????
tabla ne može biti od slabijeg motora jer je moj motor najslabiji kod trojki 1.4(44kw...)
uostalom naviknut ču se lagano...
 
Član
Razlikuje se i instrument i davac kod 1.4 i 1.6 motora, moguce da si stavio tablu od 1.6 motora, (obe izgledaju isto ja mislim, do 220). A razlikuje se i davac, ali on daje i signal ECU tako da to ne bi mogao zamjeniti.
Samo prati da kazaljka ne ode u visoke temp, ako stoji na jednom mjestu sve je u dure :)
A sto se tice pregrijavanja, radna temp motora je sve do crvenog, znaci i do 120 stepeni. Temperatura zavisi od mnogo faktora, opterecenja, vanjskih uslova, stanja motora, kvalitete rashladne tecnosti, nadmorske visine i ko zna cega sve :)
Kod mene u uputstvu za G2 fino pise da je sve ok dok se ne upali lampica :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top