Syncro pogon jel moguce

Syncro pogon jel moguce

Naime za neke ce ovo biti glupo i reci zasto sa postojeceg stavljat na drugi i komplicirati razlog je ocuvanost ovog sto imam.Syncro je bez motora,ocuvan je mjenjac i sve ostalo sad je problem sto je ovaj td kako uopce to izvesti da ubacim na ovog pogon,htio bih pitati koji mjenjac i kako da mi bude na golf 2 1.9td ubacen syncro.Znaci jel to uopce izvedivo ako da htio bih pitat jel treba jos neke stvari kupiti prepraviti,
 
Član
Izvesti je teško. Moraš napraviti kanal za kardan te za diferencijal zadnji... Nije ne moguće, ali po mom mišljenju glupo. Pitaš li se ima li smisla na tako slab motor ubaciti pogon 4x4?
 
Početnik
Ne odgovara ti syncro pogon na obicnu sasiju. A na taj 1.9td motor odgovara pogon, mjenjac znaci, i ostalo.
 
Član
Najbolje rješenje ti je prodati to što imaš i kupiti poštenog syncra, kompletnog, benzinca i staviti mu plin...na dizele i turbo dizele 1.6 i 1.9 paše syncrov mjenjač, ali je prenosni odnos u syncrovom mjenjaču dosta kratak za dizela, a i sam mjenjač nije konstruisan da trpi moment, pogotovo jačih td-ova...pa može brže da crkne...
A ako ćeš šasiju prepravljati treba ti tunel za kardan, pod gepeka, spremnik goriva, plovak od kaburatora syncra, nosač zadnjeg diferencijala i naravno kompletna syncrova mehanika:icon_smile:
 
dvojka i trojka su jako slicne ugl ja sam ganjao sebi da ubacim vr6 syncro i to bas istrazio u detalje. trojka je identicna sasija i obicna i syncro, sve se prebaci u seraf, znaci prednji most, mjenjac, kardan, zadnji trap se na iste serafe montira. e sad jedina razlika je sto syncro ima plici gepek gdje bude rezervna guma tu se sa donje strane u njega serafi diferencijal. najlakse je ako imas syncro sasiju iskruzit pod gepeka i cjeli povariti sebi ako nemas onda treba variti novi pod i busiti serafe diferencijala. sto se tice kardana i kanala kardan prolazi kroz kanal auspuha, a auspuh mu bude dupli koji je sa strana proveden.

imam puno slika i projekata toga, ako se upustis u to mogu ti poslat.
 
Hvala svima,koliko sam skuzio mjenjac od syncra pase to je ajmo dobro samo treba ozada prepraviti.I jos jedno pod pitanje gdje trebam otici da to upisem u knjizicu ne da dodjem na tehnicki a auto na sva 4 :D i kako ide oko prijave zbilja nemam pojma.


Nebih nazalost auto mjenjao iz razloga jer ga vozim 5 godina svaki dan,ali doslovno svaki dan.Dok nisam radio to su kilometri bili.Sad s novim motorom pune 2 godine apsulutno nemam problema.

Postavim slike i video ...


Jedini problem kod auta je sto imam pojas ono americki stil.Pa me nekad policija zajeb kako sam ja to sebi zavario i kak sam tehnicki prosao.Zadnje 2 godine auto bez problema prolazi tehnicki jest star ali ulozio sam dosta i auto je u lijepom stanju.

Orginal izvana jedino motor od drugog
 
Početnik
Ne treba samo nazad prepraviti, cijeli tunel treba staviti od syncra, dublji jer kod obicnog je tu samo auspuh, a kod syncra i auspuh i kardan, nazad je gepek dosta plici jer ispod treba da stane trap od syncra sa diferencijalom, a i rezervoar je potpuno drugaciji, kao i auspuh...skoro pa cijeli pod trebas navariti od syncra...
 
Hm,znaci puno posla sljedeci tjedan neznam tocno koji dan ali kameru narucujem hd hero 2 pa snimim i filmice malo....
 
Top