Synchro ili quattro? Kako i gdje?

Synchro ili quattro? Kako i gdje?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Hajde neka mi neko ko se u to razumije, objasni na koje vozilo se moze staviti synchro ili quattro. Imao sam priliku gledati Golfa 16v synchro i pravo mi se dopao taj sistem. Na kom principu on funkcionise, i kakve su mogucnosti ugradnje na motore i auta koji ga fabricki nemaju. (imam u planu promjenu motora u 19-ki, pa kad vec ide i motor nek ide i synchro). Znate kako kazu-kad je bal-nek' je maskenbal.l
P.S. Pojavi se u Konjicu ponekad crna dvojka, prosireni blatobrani, auspusi sa strane, prije joj na gepeku pisalo HT MOSTAR, motor 2.1 i ima synchro, sve je naknadno stavljeno
 
Član
syncro je dobar sistem za malo teze uvjete, po snjegu, sljunku, mokrom. Ali nije trkaci sistem, ne cini auto nista stabilnijim u krivinama. Nema blokadu diferencijala. On salje pogon nazad samo kada prednji tockovi proklizu, kada je sve ok samo oko 5 posto snage ide na zadnje tockove.
Quattro je punokrvni pogon na sve cetiri tocka.
Tesko ces to ubaciti u auto koje nije imalo fabricki. Drugaciji je komplet zadnji ovjes, nemas mjesta za kardan i diferencijal nazad. Pod je totalno drugaciji. Rezervoar i prtljaznik su drugaciji. Mjenjac je drugaciji. (govorim o golfu). Lakse ti je uzeti golfa syncro i ubaciti u njega jaci motor. Samo da znas da trose ko u prici. Golf syncro 1.8 sa karburatorom fabricki trosi 11l po gradu, a ajnspric 1.8 trosi 12.6l po gradu (oba imaju 90ks).
Postoje dodatni problemi sa motorima. Na bloku moras imati rupe za sarafe nosaca reduktora (mada se to moze rijesiti).
Ovdje se mozes malo informisat kako funkcionise syncro.
http://www.vwsyncro.co.uk
 
Član
Tek sad vidjeh da ti to mislis u Renoa ubacit. Ja mislim da je ako ne nemoguce, jako tesko izvodivo. Pogotovo kod nas
 
Član
nebi preporucio nikako radi same lose kvalitete prenosa na sistemu reduktora(syncro ili kao kod opela 4x4) a kako ti je syncro naveo donji pogled na sasiju je drugaciji i tona drugih stvari ZABORAVI
 

Lav

Član
i na tom crnom golfu nista nije naknadno. motor je 2.0 turbo. pogon je fabricki bio sinkro
a prebacivanjee...
zaboravi
 
Član
to je romanov golfic bio je srot dok covjek nije ubacio brdo para u njega a sad ima jedno od brzih kolica u drzavi ali ima veeelike probleme sa sincro pogonom trga mu poluosovine
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top