SV9 Competizione : Corvette na italijanski način

SV9 Competizione : Corvette na italijanski način

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
sv9%20competizione%202.jpg

Na osnovi aktuelne Corvette je već nastalo nekoliko zanimljivih automobila (kao što su Anteros XTM, Innotech C6 i Bertone Mantide), a najnoviji u nizu je SV9 Competizione (sem imena, SV9 je od Alfe 8C Competizine očigledno pozajmio i određene dizajnerske elemente), čija zvanična promocija će inače biti održana ovog vikenda.
sv9%20competizione%2022.jpg

Ispod karoserije od karbon fibera se krije LS3 motor, pojačan sa 436 na 450 konja, dok je ubrzanje od 0 do 60 milja na sat (96 km/h) smanjeno na tačno 4 sekunde (četvrt milje, odnosno 402 metra, prelazi za 12 sekundi). Sem promenjenim izgledom (uključujući i modifikovanu unutrašnjost) i pojačanim motorom, SV9 Competizione se odlikuje i za 60 kg manjom težinom od Corvette (raspored težine je inače 50/50), setom novih točkova sa Pirelli PZero Rosso gumama, jačim kočnicama, doteranim ogibljenjem, ANSA Automotive izduvnim sistemom i sa paletom od 25 boja za karoseriju.
sv9%20competizione%20222.jpg

SV Motor Company planira da plasira tačno 1000 komada ovog sportiste, i to po ceni od 99.995 dolara.
 
Član
Pogledas ga otpozadi i odmah znas da je neki Italijan tu nesto cackao... pa malo su prednji deo zasrali, al dobro...raspored 50/50, svaka im cast i za 4.?? sec do 100 km/h...
 
Član
ma onak,ljepsa mi je korveta
baca mi na ferrarija,onog 612 scaglietti,mislim da se tako zove
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top