Suzuki proslavlja 100 godina postojanja

Suzuki proslavlja 100 godina postojanja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
suzuki_logo440.jpg


Japanski proizvođač automobile i motocikala, Suzuki, ove godine proslavlja 100 godina od kako je osnivač kompanije, Michio Suzuki, započeo proizvodnju tekstilnih mašina.


Godina kojom se navršava stogodišnjica istovremeno je i godina velikih izazova za Suzuki: globalna prodaja je tokom 2008. godine pala za 1% na ukupno 2.361.000 jedinica, dok je prodaja na evropskim tržištima pala za 8% na ukupno 315000 jedinica.

Veći deo Suzuki napora za budućnost se oslanja na ekologiju, koja u današnje vreme igra veliku ulogu prilikom odabira automobila. Suzuki, sa 50 godišnjim iskustvom proizvodnje malih, urbanih vozila u današnje vreme ima odličnu priliku da to iskustvo i iskoristi, nudeći praktična vozila opremljena modernim i efikasnim motorima.

Dosadašnji rad u tom pravcu je proizveo model Alto, koji se ponosi sa CO2 emisijama od samo 103g/km i prosečnom potrošnjom od 4,4l na 100km. Pored visoke ekonomije, Alto se prodaje po veoma pristupačnim cenama čime se ovaj model sigurno nalazi visoko na spisku modela na koje će se Suzuki u budućnosti oslanjati.

Drugi bitan model je Splash, koji je predstavljen prošle godine. Splash je rezultat istih razvojnih napora Suzukija tako da kupcima nudi CO2 emisije od 119g/km (za 1,0 benzinski model) ili 120g/km (za 1,3 DdiS model) uz prosečnu potrošnju 4,5l na 100km.

Za skoriju budućnost planirana je upotreba Start & Stop sistema, koji bi Splash 1,0 modelu smanjio CO2 emisije na 109g/km, dok bi Alto imao samo 95 g/km.
 
Član
ima nesto u onim swiftovima,vitarama,sj410-kama...simpaticni autici...zadnja generacija grand vitare mi je extra...meni su uvijek bili draqi,a nisam cak ni sjeo ni u jednog suzukija:D
motori su druga prica,nimalo im ne stoji pridjev majusni :icon_smile:
 
Ja se samo sjecam suzuki escuda iz Gran Turisma:D hehe

zeza,ne znam,ne razumijem se bas u suzukije,one male zare swiftovi GT su mi uvijek bili primamljivi i tu zavrsava sva moja "povezanost" sa "suzom".;)

Inace,nek im je sa srecom,da bog da jos sto dozivili:icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top