Suradnja FIAT BMW

Suradnja FIAT BMW

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
xfoowm.jpg

Fiat i BMW su postigli dogovor o zajedničkom razvoju platformi za buduće generacije svojih modela, koji će na tržište stići u narednim godinama...

Treća generacija Minija i druga Grande Punta dijelit će identičnu platformu razvijenu zajedničkim snagama, a ista je sudbina namijenjena budućim Alfama i novoj generaciji BMW-a serije 1.

Osim novih platformi ova će se suradnja značajno odraziti i na nove generacije benzinskih i dizelskih agregata. Fiat grupa je već godinama jedan od lidera u razvoju novih dizelskih tehnologija, a BMW je iskustvo u konstruiranju benzinskih motora malog obujma skupljao kroz suradnju s PSA grupom.
 
Član
Protiv razvoja platformi nemam nista, al ovaj zajednicki razvoj motora mi se bas i ne svidja. Fiatovi novi 4 cilindricni mali turbo motori, nebitno jesul benz il dizel, su prava katastrofa. Oni sa 150 KS, imas osjecaj da jedva imaju 100 KS kako "dobro" idu. Nekakvi bezivotni u pm. Dok npr. BMW-PSA ovaj 1.6 Turbo motor, to je jedan od najboljih turbobenzinaca koji sam vozio. Auto strasno ide, a skromno trosi, bas bi bilo steta da se ne nastavi razvoj tako dobrih motora...
 
Član
@boki: pa mozda je to i sam fiat skonto, pa hoce saradnju s BMW-om...hehehe...al su im jaki dieseli stvarno...
 
Član
Stvarno su zalosno smjesni ovi vw pa kad je jedan tdi mogao sa jtd, pa pogledaj novi bravo sa 1,4 jtd 160 hp, a od 1,8 jtd 200 hp, i nevaljaju motori, samo ste zalosni. Samo jedno pitanje za velike vw koji ce se motori ugrađivati u 6 generaciju golfa?
 
Član
hehehehe, svaka ti dala brate za ovo zadnje pitanje... koji, de recite Germančići naši...
ps samo prije lupetanja napamet malo prosurfajte... da ne ubacujem sad ovdje linkove.
Možda Fiat napokon uvede malo dizajna u Njemačko-kockastu auto-industriju.
I nemojte svega vam sad da se opet svedemo na raspravo koja se vraća do Golfa makinjaša(II)
 
Član
Ah ja... zaboravi...
Ko je izmislio commonrail dizelaše?(TDI,JTD,HDI i sl.)
Ma ko???
A ko je fino morao da pređe na tu tehnologiju da bi opstao na tržištu???
;) pussa za vw
Ja od Fiata nikad...
 
Član
Nek Talijani rade motore slobodno, samo zivota ti nek se okanu elektronike...


Ljudi, ne vode BMW djeca od 12 godina, znaju oni sta rade, svima je u cilju smanjenje troskova proizvodnje i dizajniranja a ove dvije tvrtke ce ovim potezom dobiti upravo to
 
Član
GOLFVR6 je napisao(la):
Nek Talijani rade motore slobodno, samo zivota ti nek se okanu elektronike...


Ljudi, ne vode BMW djeca od 12 godina, znaju oni sta rade, svima je u cilju smanjenje troskova proizvodnje i dizajniranja a ove dvije tvrtke ce ovim potezom dobiti upravo to
Respect
Lova je glavna:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top