Super deka hoće i osmu titulu

Super deka hoće i osmu titulu

Član
schumacher%20f1.jpg


Mihael Šumaher, sedmostruki šampion sveta želi da postane osmostruki, ne znajući koje sve zamke krije magićni broj 8. na srpskom jeziku... Možda je glupo čoveka koji je rođen 1969. godine reći da je deka, ali da je među starijim vozačima F1...

I pored toga, on se ne predaje. Posle trogodišnje pauze, vratio se prošle sezone i odvozao relativno pristojnu sezonu u odnosu na to šta je njegov bolid mogao. Ipak, da je mogao da bude i bolji, dokazuju rezultati sada već njegovog bivšeg klupskog kolege koji je u šampionatu završio ispred njega.

U svakom slučaju, Šumi veruje da može do još jedne titule pre nego što okači felne o klin. Prošle godine je imao pritužbe na Bridžston gume koje nisu odgovarale njegovom stilu vožnje, a ove se nada da će uz Pireli biti daleko konkurentniji. Uostalom, ugovor mu važi za ovu i za sledeću sezonu, pa preostaje da se vidi šta još može da ponudi super deka.

Upitan da li ima šanse za osvajanje titule u 2011. Šumi je odgovorio: „Apsolutno, mi imamo trogodišnji projekat. Veoma jasno, u ovom trenutku nismo ono što želimo da budemo. Ipak, sa velikim optimizmom gledamo napred i verujemo da imamo velike šanse. Ipak, moramo da uzmemo u obzir i činjenicu da se niko nije vratio i za godinu dana napravio potpuni preokret i bum. Ja sam siguran da možemo da se borimo i da možemo čak i da osvojimo šampionat, što nam je i cilj. Nadam se, ja sam ovde u misijii, želim da uspem. Želim da učestvujem i da dam 100 odsto sebe. Ako ne budem uspeo ove godine, preostaje mi još jedna, poslednja godina u kojoj ću pokušati da osvojim titulu".

Inače, Mercedes GP će svoj novi bolid W02 predstaviti sledećeg utorka u Valensiji tokom prvog dana testova koje će obavljati timovi F1.
 
Član
sada nema natrag , mora se jos jednom dokazati jer je 'stao u govno' ,po meni nepotrebnim, povratkom u F1...
ako se nebi dokazao ponovo to ce naravno narusiti njegov ugleda kao i onih 7 titula :)

p.s. vjerujem da ce jos jednom uspjeti , ipak je to schumi :)
samo da ima konkurentan bolid ...
 
Član
Ne vjerujem da će osvojiti, jer ima 4 mlađa svjetska šampiona koja treba da pobjedi a i pored toga ima dosta dobrih vozača.
 
Član
Opet zli jezici istu priču pričaju...7 titula mu niko oduzeti nemože i po meni za F1 bolje da gledamo Šumija kako se vozika po stazi na 9 mjestu nego nekog Kineza kome će sponzori kupiti mjesto tu... ni jedan vozač u njegovim godinama i poslije toliko pauze ne bi u stanju bio da vozi čitavu utrku a kamo li da uzme koji bod...drugo on je uskočio umjesto dugmeta u bolid pravit za njega kada je ovaj prešao u Mcm, a koliko to znači sjetite se samo Fizikele koji je iz Renao u kome je ostvarivao dobre rezultate te sezone zamjenio Masu poslije povrede u Ferariju i utrke završavao na samom začelju iako je u toj sezoni Ferari bio daleko bolji od renoa ali bolid je rađen za Masu a ne za Fizika...što se tiče Šumija godine su sigurno ostvaile traga, ne toliko koliko pauza ali sa dobrim bolidom može ugrabiti koje postolje titulu ne ali to nije ni realno za očekivati od nekog ko ima 42 godine...da nije istjerat iz F1 možda sad nebi gubio 7 titula nego 8,9...zbog novca se vratio nije jer on je više u dobrotvorne svrhe dao nego što mu vrijedi ovaj trogodišnji ugovor!!!!
 
Član
darko13 je napisao(la):
Opet zli jezici istu priču pričaju...7 titula mu niko oduzeti nemože i po meni za F1 bolje da gledamo Šumija kako se vozika po stazi na 9 mjestu nego nekog Kineza kome će sponzori kupiti mjesto tu... ni jedan vozač u njegovim godinama i poslije toliko pauze ne bi u stanju bio da vozi čitavu utrku a kamo li da uzme koji bod...drugo on je uskočio umjesto dugmeta u bolid pravit za njega kada je ovaj prešao u Mcm, a koliko to znači sjetite se samo Fizikele koji je iz Renao u kome je ostvarivao dobre rezultate te sezone zamjenio Masu poslije povrede u Ferariju i utrke završavao na samom začelju iako je u toj sezoni Ferari bio daleko bolji od renoa ali bolid je rađen za Masu a ne za Fizika...što se tiče Šumija godine su sigurno ostvaile traga, ne toliko koliko pauza ali sa dobrim bolidom može ugrabiti koje postolje titulu ne ali to nije ni realno za očekivati od nekog ko ima 42 godine...da nije istjerat iz F1 možda sad nebi gubio 7 titula nego 8,9...zbog novca se vratio nije jer on je više u dobrotvorne svrhe dao nego što mu vrijedi ovaj trogodišnji ugovor!!!!

i agree with u ;)
ja licno sada kada gledam 'ovakvu F1' obracam paznju samo na schumija :)

osvojit ce opet, velicina je to :)
 
Član
Fisichella je vozio u Force Indiji a ne u Renaultu.
A Fisichella se nije snašao u Ferrariju jer kad usporedis bolid FI i Ferrarija, Ferrarijev bolid je tezi sigurno 3-4 puta za voziti. U to vrijeme FI bolid nije imao ni sustav za promjenu krilaca iz bolida, i vozač je samo trebao da "vozi", dok je u Ferrariju imao mnogo više radnja da radi, i još pri tome nije se adaptirao na taj bolid i nije ga poznavao.

A i da je bolid pravljen za JB, sjeti se šta je sve Mercedes uradio sa bolidom da bi ga prilagodio njemu.
 
Član
Mislim da nema velike šanse za osvajanje, ali takvu veličinu je čast gledati i drago mi je da se vraća. Ipak je on najveća legenda! A sad zbog uvođenja novih pravila ima još manje šanse, ali svaka mu čast na ovom potezu, respect! A to što ljudi pljuju po njemu to je smešno, kao sad kad bismo rekli ma kakav Federer, dobio da Đoković 3:0 pre neki dan...
 
Član
Hidraulic je napisao(la):
Fisichella je vozio u Force Indiji a ne u Renaultu.
A Fisichella se nije snašao u Ferrariju jer kad usporedis bolid FI i Ferrarija, Ferrarijev bolid je tezi sigurno 3-4 puta za voziti. U to vrijeme FI bolid nije imao ni sustav za promjenu krilaca iz bolida, i vozač je samo trebao da "vozi", dok je u Ferrariju imao mnogo više radnja da radi, i još pri tome nije se adaptirao na taj bolid i nije ga poznavao.

A i da je bolid pravljen za JB, sjeti se šta je sve Mercedes uradio sa bolidom da bi ga prilagodio njemu.

Jeste iz FI je prešao u pravu si ali su te sezone imali ok rezultate i kada je prešao vozio je katastrofalno...možemo mi nagađati sad koliko hoćemo iduća sezona će pokazati ko je u pravu u svom neralnom razmišljanju oni koji ga mrze zbog uspjeha pa pokušvaju da mu to omalovažavaju ili oni koji ga vole....
 
Član
darko13 je napisao(la):
Jeste iz FI je prešao u pravu si ali su te sezone imali ok rezultate i kada je prešao vozio je katastrofalno...možemo mi nagađati sad koliko hoćemo iduća sezona će pokazati ko je u pravu u svom neralnom razmišljanju oni koji ga mrze zbog uspjeha pa pokušvaju da mu to omalovažavaju ili oni koji ga vole....

A i Ferrari je te sezone bio katastrofa, i McLaren je ali on se pred kraj popravio.

A za MS, uvijek ce biti ljudi koji ga vole, a bit če i onih drugih.
 
Član
Ako srede bolid i mogo bi, po meni ovaj mercedes nije konkurentan auto za titulu :icon_rolleyes: dzama sto sumi vozi :icon_confused: McLaren Mercedes uvijek u vrhu a ovaj mercedes ko 190D :D

Nis Schumiju bez Ferraria :icon_rolleyes:
 
Aman mu malo para, pa hoce jos:)sala, tesko da on moze to postici, ispao je iz forme! Tu su sad mladji narastaji koji razvaljuju! A i sta ce mu taj broj u zivotu, ko god ga pita koliko imas titula, bice te nosam:):):)
 
Top