strasan prijedlog " pomagaj doktore"

strasan prijedlog " pomagaj doktore"

Član
Uglavnom naisao sam nanimljiv britanski forum slican ovome , i zapazio sam temu " Help Doctor" ( a kasnije sam nasao i na hrvatskom forumu slicno nesto)

U biti Help doctore bi bilo gdje Bi se preko PP ( PM) postavljalo pitanje tipa , kad mjenjam zubcasti, kad ovo kako ovo ono , ili sitnice poput promjena zvuka motora , promjena ovog-onog sitne greske i tako

E sada na kom principu to radi na ovom UK forumu je da ima 5 clanova koji su zaduzeni za to i oni po opisu problema ( ako je informacija pronalaze je i daju je u KOMENTARU) a ako je u pitanju kvar ako znaju licno odgovore a ako ne nazovu mehanicara ili ovlasteni servis !

a sad jos jedan prijedlog ( koliko pametan / glup ne znam al ja cu da ga predlozim) jeste da se clanovi foruma ( a ima nas mashala) utalimo koliko ko moze 1,2,5 10 100km i da se kupe dijagnostički kablovi ( obd I, II . i slicni uni ) da se zaduzi clan koji ima vremena i mozka oko toga ( mislio sam na vise clanova i vise setova dijagnostike i napravimo centre mostar banja L, sarajevo bihac zenica tuzla )
i fino besplatna dijagnostika za clanove

a ovo predlazem iz razloga sto na ovom forumu ima puno "studenata" a i finansijska situacija nije bash nesto u ovoj zemlji ,a majstori sa dijagnostikom supci par exelanc.... .. pa eto da se razmislja malo
 
Član
imam ja dijagnostiku, ko god hoce besplatno cu mu za 10 KM uradit komplet test :icon_biggrin:
 
Član
Evo super vam cijenu dao covjek, jos da se par ljudi javi iz drugi gradova i to je to. ;)

A sto se tice kupovine necega zajednickog nedolazi u obzir nemogu se 2 covjeka dogovorit jedan drugog prevare a ne par hiljada forumasa . Bilo je predlozeno da se kupi bhtuning auto koje ce prestavljati forum, ljudi se posvadjase vec na pocetku zamal se ne poubijase a ni a od kupovine automobila :D
 
Član
jasam dao prijedlog mslm ja bih sam kupio dijagnostiku al kog ce mi do mog kad neam pojma o tome
super cijena al brate lukavac ... po sarajevo traze 30-50 samo za kopcane bez brisanja greski
 
Član
fina zamisao teoretski, ali praktično neizvodiva... Izvodivo unutar nekog kluba, ili između jarana u to sam ubijeđen, ali ovako...
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
fina zamisao teoretski, ali praktično neizvodiva... Izvodivo unutar nekog kluba, ili između jarana u to sam ubijeđen, ali ovako...

ocigledno da je kod nas to neizvodivo u svakom smislu

evo samo zato sto sam clan pe
ugeot-kluba.hr ( ne reklamiram sajt vec navodim )

imao sam kvar u Požegi jednostavno stalo auto i upalilo sve lampice i nece da upali
javim se na sajt , dodju 2 momka koja znam preko sajta spojeme na dijagnostiku pogase greske , odvucem kod majstora koji je takodjer clan i ustanovi da je zica varnicila popravi i bukvalno mu na silu uguram 20 E na kafu !

ako ima ko voljan da se utalimo i kupimo Uni dijagnostiku obd i, ii i sl . a da je iz sarajevai li okolice bujrum nek se javi !
 
Član
ma mi se nismo mogli tu dogovoriti za naljepnice da uradimo koji cemo font i ko bi uzeo a da se dogovorimo za šta više, kao što rekoše piši propalo :D

A i od ovog prije prijedloga slaba vajda a i bespotrebno, kome sta treba ko i do sad nek otvori novu temu i pita, neće sigurno neko s foruma zvati poznanika mehaničara,trošiti kredit i i pitati kako šta da bi prepičao posle onome ko je postavio pitanje sta da uradi, ako se nadje koji mehaničar na forumu il netko ko zna odgovor i dobit će ga u traženoj temi bez bespotrebnog komplikovanja ;)
 
Član
Koliko se sjecam vise forumasa je sastavilo onu crvenu VR6 trojku, negdje iz Krajine...Da ste covjeku placali prijave mogao je vozit svaki rejs zadnju godinu ! :lol:

Ko se sjeca onih prepucavanja na forumu znat ce o cemu pricam... :icon_smile:
 
Član
Koliko se sjecam to je rijec o onom liku sto je uzimao djelove na "dodjem ti" tako je bar po forumu prica kruzila ali jedino oni znaju istinu :)
 
Član
ko je zainteresovan moze se i meni javit za dijagnostiku u Sarajevu SA BRISANJEM GRESKI :D za 10 KM za forumse posto ne daju ovdje da se reklamira firma nek se jave u PP
 
Top